Farewell Cornell

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
Фронтменот на Soundgarden и Audioslave почина ненадејно на 52 години ....
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.910
Поени од реакции
18.133
Легендарен музичар, кој остави белег во 90те на рок-гранџ сцената. Мојот прв гледан видео запис на старите MTV од Soundgarden кој уште на првото гледање ми остави огромен впечаток. После него ми текнува идеше одма спотот на Ugly kid joe - Everything about you ... си реков оваа музика е тотално откачена и ми се допаѓа :)
И една од подобрите соработки со легендарниот Слеш
бонус, RATM + Soundgarden


Нека почива во мир, неговите песни гарантираат дека нема да се заборави неговото име. :roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker::roker:
 
Последно уредено:

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.602
Поени од реакции
10.275
Боли... Цел ден грутка у грло ми стои.

"Nobody ever lives forever,"
so you give it one more try:
To wave goodbye, wave goodbye...

 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.160
Поени од реакции
36.045
uste nerasonet sabajle i sto da vidam ...
reakcijata


sto i da se kaze dzabe e, kakov umetnik zagubi planetava prerano ... strasno, uste ne mi se verue, a ko nova godina cekav reunite na audioslave i vadenje na nov album.
Sea se spekulira deka najverojatno stanuva zbor za samoubistvo, navodno e najden vo kupatilo so nesto vrzano okolu vratot ... :place::place::place::place::place:

ne e fer.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom