Fantasy Serie A 2019/20

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.252
Поени од реакции
19.728

Ајмо џаци жабараци повелете да се дружиме и натпреваруваме и во една посериозна органзирана фантази игра за Серие А за разлика од претходните години каде што игравме кај едни аматери па многумина и не беа активни бидејќи нели немаше редовни апдејти нити пак имаше награди итн., па можеби сега некој од нас ќе ја има среќата и креативноста со креирањето на топ тим кој ќе му донесе на некого некаква награда од RealFevr.


serie a.jpg

Набрзина направив тим чисто да видите како изгледа фантази играта. Промени секако ќе има. Има апликација и за мобилен ако сака некој да си ја симне.

Линк за до фантази играта https://www.realfevr.com/en/home-page/ каде што ќе се регистрирате или најавите преку мејл или фејсбук и каде што ќе ги креирате тимот па после откако ќе го креирате тимот секако ќе се приклучите во Кајгана лигата која што ја направив за нас. Кодот е b7093a1b

Ќе ве тагнам оние кои што видов дека играле во минатото, и играат активно фантази игри и за ПЛ, а тоа се @Scirea , @Forza Milan!!! @nik1 @Dani секако ;), @wARMAN69 ,@G@rfielD не можам да го тагнам,@Harry Potter , @beneamata и многу други кои се надевам ќе се приклучат во фантази играта како и во Кајгана лигата па можеби некој и освои некоја награда.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.252
Поени од реакции
19.728
Како да влезам во лигата?
Плеј Класик ќе кликнеш од сликата што ти ја ставил Дани

Откако ќе го креираш тимот од лево имаш да влезеш во лиги па после од десната страна ти стои јоin a league и ќе го внесеш кодот b7093a1b
Автоматски споено мислење:

Еве го и токенот https://fantasy.realfevr.com/t/b7093a1b ако некој сака првин да влезе во лигата па да креира тимот
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.949
Поени од реакции
4.058

Ајмо џаци жабараци повелете да се дружиме и натпреваруваме и во една посериозна органзирана фантази игра за Серие А за разлика од претходните години каде што игравме кај едни аматери па многумина и не беа активни бидејќи нели немаше редовни апдејти нити пак имаше награди итн., па можеби сега некој од нас ќе ја има среќата и креативноста со креирањето на топ тим кој ќе му донесе на некого некаква награда од RealFevr.


Прегледај го приврзокот 214304

Набрзина направив тим чисто да видите како изгледа фантази играта. Промени секако ќе има. Има апликација и за мобилен ако сака некој да си ја симне.

Линк за до фантази играта https://www.realfevr.com/en/home-page/ каде што ќе се регистрирате или најавите преку мејл или фејсбук и каде што ќе ги креирате тимот па после откако ќе го креирате тимот секако ќе се приклучите во Кајгана лигата која што ја направив за нас. Кодот е b7093a1b

Ќе ве тагнам оние кои што видов дека играле во минатото, и играат активно фантази игри и за ПЛ, а тоа се @Scirea , @Forza Milan!!! @nik1 @Dani секако ;), @wARMAN69 ,@G@rfielD не можам да го тагнам,@Harry Potter , @beneamata и многу други кои се надевам ќе се приклучат во фантази играта како и во Кајгана лигата па можеби некој и освои некоја награда.

Token: Invalid token
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.490
Поени од реакции
4.061
Sega igram samo Fantasu Seria A i Premier Liga dobro sto me podseti tie denovi da sredam nekoi timcina za start na sezona.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.537
Поени од реакции
42.781

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.252
Поени од реакции
19.728
свсавс.jpg

Значи откако ќе почне колото и во првиот натпревар да речеме што се игра од 18ч. во сабота некој играч, пример напаѓач ви донесе само 2 поени поради 90те минути одиграни и вие поради тоа не сте задоволни што е нормално, тогаш можете играч од клупа да ставите наместо него кој ќе игра вечерта во сабота од 20:45 или во недела, без разлика дали тоа ќе извадите напаѓач вие наместо него може да ставите играч од средниот ред или дефанзивец и да ја промените формацијата со тоа.
Капитенот исто за време на колото можете да го смените доколку имате некој капитен што игра во сабота од 18ч. па не ви донел добро поени, тогаш можете да штиклирате друг капитен кој ќе игра во недела. Исто како во фантази ЛШ ако некој играл знае како се работи. Така да ако сакате повеќе поени да освоите ќе треба малку активни да бидите. Поради тоа и имате апликација од ReaFevr и можете да си ја симнете па да можете за време на колото да си мените капитен или играч од клупа да внесувате кој треба да игра следниот термин од истото коло наместо некој стартер што освоил само 1 или 2 поени.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.827
Поени од реакции
54.196
20190805_193343.png

Мислам дека се приклучив во лигата...шознам, нема никој таму :icon_mrgr:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.252
Поени од реакции
19.728
Прегледај го приврзокот 214312

Мислам дека се приклучив во лигата...шознам, нема никој таму :icon_mrgr:
5 души сме засега влезени во лигата. Како тоа никој нема :D

@Forza Milan!!! мора да може, штиклирај некој играч, на иконката н аиграчот кликни или до него ако има стрелка па послем ќе штиклираш некој од клупа и ќе смениш. Јас успеав лесно да сменам формација со тоа што извадив дефанзивец и сега внесов играч од среднито ред и сега формацијата ми е 3-4-3
Автоматски споено мислење:

Влезен си и ти @Scirea (y),сега видов
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.827
Поени од реакции
54.196
Зошто неможам да видам кои се приклучени на Кајгана лигата? :(
 
На врв Bottom