Fantasy Premier League 2023/24

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ме спаси Фоден, завршив со 103 поени колово и не ми е колку-толку криво што искористив за џабе Фри Хит во 29ката. Ќе биде лудница во завршница. Сакам вајлдкард да искористам и да се отарасам од Диаз, Дарвин, Вирџил, не вредат реално.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.281
Ме спаси Фоден, завршив со 103 поени колово и не ми е колку-толку криво што искористив за џабе Фри Хит во 29ката. Ќе биде лудница во завршница. Сакам вајлдкард да искористам и да се отарасам од Диаз, Дарвин, Вирџил, не вредат реално.
Обавезно користи WC, ова коло.
Гледај да се наместиш за 37мо дуплото да играш BB ако го имаш оставено како чип.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Обавезно користи WC, ова коло.
Гледај да се наместиш за 37мо дуплото да играш BB ако го имаш оставено како чип.
Имам ББ сѐ уште, првичната намера и ми беше тоа да го спремам тимот за 37мо, ама како што доаѓа времето сѐ позбунет и позбунет сум. А целта ми е да завршам прв на Златна Копачка фантазито ради ајфонот што го даваат, иако првиот ми бега 50 поени моментално :D

Не сакам да одам со повеќе од еден играч од Челзи, иако имаат најмногу натпревари од сите. Освен Палмер, не ми се ризикува. Голманот изгледа на добра опција ама како што сум малер, ќе се врати Санчез пред крај. Густо е повреден. Џексон е ебиветар.

Од Тотенхем исто - Медисон после повредата не носи поени. Можеби Сон. Поро го имав до пред повредата, иако носеше бонуси, многу беше скап.

Халанд е во 0 форма ама не смеам без него. Имав среќа што не ме искина Салах и ризикот без него ми се исплати, ама мислам дека е глупост да се оди без Халанд до крај. Од друга страна, многу опции за напад и средина - Исак, Воткинс, Соланке можеби...

Иницијално би одел со

Петровиќ/Пикфорд

Шар-Салиба/Вајт-Брантвејт-АитНури/Густо-Поро?
Бруно-Палмер-Фоден-Сака-Гордон/Сон
Халанд-Исак-Соланке/Воткинс

:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom