Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Ви се има случено слика што сте ја ставиле, да ви ја снема од тајмлајн без да чепкате нешто?
Пример ја објавуваш сликава, стои некое време и потоа ја нема повеќе од ѕид, а во фотографии си стои.
Шо можи да е проблемот?
 

ivop

Актив
Член од
15 декември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
49
Има багови во ФБ. Мене пред некое време еден пријател ми лајкнал слика што ми беше наместено да ја гледам само јас.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Дали некако може да се направи да не ми се појавуваат на ФБ на мобилен пораките кои што веќе сум ги прочитал на ФБ на компјутер?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Знае некој како се прави текст кој се клика и има анимација?

Приметувам на некој постови во групи и страници пишуват така. Пример ќе пишат честитам или среќен роденден и кога ти ќе кликнеш на тој текст излегува анимација балони или конфети.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Знае некој како се прави текст кој се клика и има анимација?

Приметувам на некој постови во групи и страници пишуват така. Пример ќе пишат честитам или среќен роденден и кога ти ќе кликнеш на тој текст излегува анимација балони или конфети.
Автоматски е тоа.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
ФБ има нов изглед... пуштена е БЕТА верзијата за на десктоп.
fb.png
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
mozno e... mene deneska mi stigna.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Неколку години наназад Facebook користам само на мобилен и приметувам на некој објави пишува дека има коментар а кога ќе отвориш нема ниеден. Зошто е тоа така?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Неколку години наназад Facebook користам само на мобилен и приметувам на некој објави пишува дека има коментар а кога ќе отвориш нема ниеден. Зошто е тоа така?
И мене ми се десило и јас сум се прашувал и се уште ме напиња затоа што не знам со сигурност ама па реално и никогаш не се 'згнав вистински да дознаам зошто.
Можни се неколку причини кои ги имам размислено. Коментарот е од некој што си го блокирал, коментарот е некој што те блокирал, коментарот е од некој што влегол у најситен детаљ во privacy options и исклучил можност да му се читаат коментари (ако воопшто постои ова, си нагаѓам) ИЛИ бројачот на Фејсбук е сјебан поради некоја причина, може имало коментар па го избришал корисникот, може коментарот го избришал админот на страната... добредојден сум за некој што ја знае вистинската причина/и, или повеќе идеи како моиве :D
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Мене фејсбукот комплетно ми е пореметен. Ок сега ми е деактивиран, ама дури го користев нон стоп ми стигаа истите известувања и по неколку пати. Некогаш ќе пишеше 10 известувања, а тоа само едно или обратно. Се случуваше и лајковите да ми се губат. Сум лајкнал одредено меме, после тоа го нема лајкот односно не сум го лајкал :D
За други ситници да не правиме муабет. Месинџерот исто. Сега па се случува кога ќе го отворам да јави бела позадина и така си стои. Мора да го преинсталирам и да го активирам фб за да се најавам :facepalm:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Неколку години наназад Facebook користам само на мобилен и приметувам на некој објави пишува дека има коментар а кога ќе отвориш нема ниеден. Зошто е тоа така?
И мене ми се десило и јас сум се прашувал и се уште ме напиња затоа што не знам со сигурност ама па реално и никогаш не се 'згнав вистински да дознаам зошто.
Можни се неколку причини кои ги имам размислено. Коментарот е од некој што си го блокирал, коментарот е некој што те блокирал, коментарот е од некој што влегол у најситен детаљ во privacy options и исклучил можност да му се читаат коментари (ако воопшто постои ова, си нагаѓам) ИЛИ бројачот на Фејсбук е сјебан поради некоја причина, може имало коментар па го избришал корисникот, може коментарот го избришал админот на страната... добредојден сум за некој што ја знае вистинската причина/и, или повеќе идеи како моиве :D

ima tamu most relevant, newest i all coments. Avtomatski sekojpat e namesteno na most relevant mislam, menuvas vo all coments i mislam deka ke e se okej, osven ako nema komentar od nekoj sto vi e vo block.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
ima tamu most relevant, newest i all coments. Avtomatski sekojpat e namesteno na most relevant mislam, menuvas vo all coments i mislam deka ke e se okej, osven ako nema komentar od nekoj sto vi e vo block.
Сум го пробувал тоа и ретко кога „помогнало“.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Не искачаат коментарите зошто филтерот на фб ги означува автоматски како спам и ги јавува тие релевантните за него само. Како им функционира алгоритмот само они знаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom