Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

R

Roten 96

Гостин
е дечки да ве прашам нешто дали некој од вас знае што значат пријателите на фб што се појавуваат од левата страна кога одите на вашиот ѕид...нели секогаш покажува 10 пријатели..што точно значат тие..имам слушнато дека тоа се луѓето што најмногу го имат посетено вашиот профил..или пријатели со кој најмногу пишуваш на чат,после даваш коментари,лајкови и така натаму...дали ова е точно или има некој слушнато нешто повеќе за ова..
 
С

Спенсер

Гостин
епа тоа ти е до нетот нишо друго не е после први се ке биде у ред :)
Имам многу голем Фејбук проблем...
Да почнеме од прва...(иначе ова се случува се на Гугл Кром Google Chrome )
1.Прво Четот не ми работи...значи онлајн сум се гледа нели пишува бројка на онлајн пријатели ама кога стискам да се појави листата НИШТО се излегува...и не можам да пишам на никој
2.Горе во Search кога пробувам некој да барам кога ги пишувам буквите се сиви...(не се црни како обично ) и исто тоа се случува кога пишам коментари (буквите се сиви) и не се објавуват коментарите.
3.Кога ке одам на некој на неговиот профил и одам Send a message ништо не излегува...
4.Кога гледам имам известувања ги кликам и ништо не излегува...пробувам 2 ,3 пати набрзина да кликнам и оди на посебна страна со сите Известувања на едно место(не е како обично нели само стиснеш и ти излегува прозорецот )

Ако знае некој нешто или некој ако го имал овој проблем па го решил ви се молам кажете ми !! зошто вака не бидува ! :((

ФАЛА ОДНАПРЕД!!
Решение - Опера/мозила... исто и кај мене на хромот прави.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
е дечки да ве прашам нешто дали некој од вас знае што значат пријателите на фб што се појавуваат од левата страна кога одите на вашиот ѕид...нели секогаш покажува 10 пријатели..што точно значат тие..имам слушнато дека тоа се луѓето што најмногу го имат посетено вашиот профил..или пријатели со кој најмногу пишуваш на чат,после даваш коментари,лајкови и така натаму...дали ова е точно или има некој слушнато нешто повеќе за ова..
може но не мора да значи...
тоа се некогаш пријатели со кои си имаш најмногу комуникација, а не да ти шетале по профил :)
пример во моментов кај мене, во тие 10 има само 5 со кои редовно си разговарам, лајкам...ова она :)
--- надополнето: May 31, 2011 7:06 PM ---
Имам многу голем Фејбук проблем...
Да почнеме од прва...(иначе ова се случува се на Гугл Кром Google Chrome )
1.Прво Четот не ми работи...значи онлајн сум се гледа нели пишува бројка на онлајн пријатели ама кога стискам да се појави листата НИШТО се излегува...и не можам да пишам на никој
2.Горе во Search кога пробувам некој да барам кога ги пишувам буквите се сиви...(не се црни како обично ) и исто тоа се случува кога пишам коментари (буквите се сиви) и не се објавуват коментарите.
3.Кога ке одам на некој на неговиот профил и одам Send a message ништо не излегува...
4.Кога гледам имам известувања ги кликам и ништо не излегува...пробувам 2 ,3 пати набрзина да кликнам и оди на посебна страна со сите Известувања на едно место(не е како обично нели само стиснеш и ти излегува прозорецот )

Ако знае некој нешто или некој ако го имал овој проблем па го решил ви се молам кажете ми !! зошто вака не бидува ! :((

ФАЛА ОДНАПРЕД!!
може и до нетот да е....пробај преинсталирај, префрли се на друг пребарувач, јас го користам хром и хромиум и досега не направиле таков проблем
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Дали само кај мене на фејсбук сепојавија реклами или и кај вас има? Од типот Cartoniize yourself...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дали само кај мене на фејсбук сепојавија реклами или и кај вас има? Од типот Cartoniize yourself...
каде реклами? горе десно кај што си се нормалните?
дај скриншот, јас не гледам никакви промени на мојо фејсбук.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Сакам комплетно се да тргнам на фејсбук, освен да ми стои име, слика.
Кажете ми каде е опцијата за да не ти се гледаат пријателите од страна долу, и како може да ставам забрана никој да не ми го гледа ѕидот?
Фала однапред.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Инаку го инсталирав Мозила и не праи проблеми веќе ама сега нешто се јави ново(денес) и мислам оти е од таму ама јас за секој случај да си прашам... еве ова:



Account Temporarily Unavailable

Your account is currently unavailable due to a site issue. We expect this to be resolved shortly. Please try again in a few minutes.

И не можам да влезам за Фејсбук....а пред 30 мин. бев влезен.... ??? што да се праи сеа?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
треба да почекаш некое време...мене така ми направи пред месец и нешто...чекав 15-20 мин и после си влегов...некогаш треба повеќе време
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Инаку го инсталирав Мозила и не праи проблеми веќе ама сега нешто се јави ново(денес) и мислам оти е од таму ама јас за секој случај да си прашам... еве ова:

Account Temporarily Unavailable

Your account is currently unavailable due to a site issue. We expect this to be resolved shortly. Please try again in a few minutes.

И не можам да влезам за Фејсбук....а пред 30 мин. бев влезен.... ??? што да се праи сеа?
Моментално исто и мене ми се случува...хах..!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom