eXtreme Arena

Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Extreme Arena на македонска машина со минимален пинг.
http://exa.macedoniagamehost.com.mk/index.php?/index
https://www.facebook.com/exarena

Серверите се хостирани на
http://macedoniagamehost.com.mk

‎[eXtreme Arena] Dust2 24/7 146.255.64.180:11111


[eXtreme Arena] DeathMatch 146.255.64.180:11112

[eXtreme Arena] AWP 146.255.64.180:11113


[eXtreme Arena] DeathRun 146.255.64.180:11114


[eXtreme Arena] Kreedz N Bhop 146.255.64.180:11115


[eXtreme Arena] GunGame 146.255.64.180:11116[eXtreme Arena] Hide N Seek 146.255.64.180:11117


[eXtreme Arena] CW 146.255.64.180:11118
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
Дефинирај минимален пинг.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ајдеее уште ли бе со Кантеров јас мислев дека умре ова. :D
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Дефинирај минимален пинг.
Провери :) , иначе минимален подразбирам од 5-20 е сега зависи и од интернето ваш. Како што кажав серверите се на македонска машина а, не на бугарска или германска. Секој од Македонија би имал помал пинг за разлика од останатите сервери.
 
H

-HRO

Гостин
Најлош сервер во историјата на македонскиот гејминг.
Админи кој од кој полош...катастрофа...
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Најлош сервер во историјата на македонскиот гејминг.
Админи кој од кој полош...катастрофа...
Ај кажи 1админ на кој шо мислиш ако знајш? Последниов месец се сменети фазла од пола колку шо знам јас.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.283
има година дена откако се откажав заради админите......на бријесница нема никаков проблем ако си регуларен,има доста кул дечки
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Од пред година дена има 3-4админи само исти и тогаш серверот беше од друг//
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Појди види сега како да ти речам. Ако мислиш дека нешто не чини никој не те врза
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.938
Админите со читови, мислам дека реченицата е доволна.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
аххаха многу си духовит
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.283
абе дечко ти админ си таму ?? сите админи се со читови - поиграв некој саат одсабајле,срамота шо не научиле кантер регуларно :tapp:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Како прво ниеден админ не знајте. Само да се плукало.
 
На врв Bottom