esej ,,Kopnez za poubavi denovi" pismena rabota

Член од
6 април 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
Zdravo na site!Mi treba pomos utre imam pismena rabota po makedonski na tema ,,kopnez za poubavi denovi" vo vrska so momentalnata sostojba so korona virusot.voved:vovedni informacii kako dete ucenik od deveto odd,glaven del:koi bea moite planovi kopnezi zelbi pred pojavata na virusot i po red opis na nastanite i promenite koi se slucuvaat,glaven del:poraka. ve molam pobrzo odgovor i fala odnapred
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
Zdravo na site!Mi treba pomos utre imam pismena rabota po makedonski na tema ,,kopnez za poubavi denovi" vo vrska so momentalnata sostojba so korona virusot.voved:vovedni informacii kako dete ucenik od deveto odd,glaven del:koi bea moite planovi kopnezi zelbi pred pojavata na virusot i po red opis na nastanite i promenite koi se slucuvaat,glaven del:poraka. ve molam pobrzo odgovor i fala odnapred
Друже да пишеше у петокот ќе ти го напишев без проблем оти имав два врзани слободни дена, сега навистина немам желба за типкање по телефонов.

Не знам што е толку тешко да напишеш писмена работа за некоја пролазна оценка, зошто гарант не сакаш да напишеш за четворка или пак петка.

Низ цело образование не сум бил некој ученик ама мислам дека за писмени работи бев експерт, тотално идев неспремен, ниту ме интересираше која е темата и пукав некој текст за 3+ или 4 а често сум знаел да добијам и петка.

Многу е едноставно, кога веќе ја знаеш темата, да беше математика ќе те разбрев, се случувало по 10 пати да ми ја објаснуваат задачата и пак да не ја разберам :icon_mrgr:

Седни и почни да пишуваш, верувај нема поголем ќејф кога ќе сам ќе се потрудиш за нешто.
 
Член од
3 април 2020
Мислења
905
Поени од реакции
508
Изгледа си немал планови и копнежи,тогаш започни дека до пред коронава се ми беше достапно, се ми беше на дланка, мама и тато беа тука да ми ја остварат секоја желба,па немав можност да копнеам по ништо, но откако се случи ова, почнав да копнеам по слободата на движење, другарите, училиштето... подобри денови и дека ја видов вистинската вредност на сето она што го имав пред тоа,па склопи нешто :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Биди искрен и напиши си дека копнееш по глупи и безвредни работи затоа што си сеуште неискусен
и немудар и не знаеш правилно да ја процениш вредноста и важноста на нештата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom