Ephemeris Diaboli

Член од
29 јануари 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
Ephemeris Diaboli или дневникот на ѓаволот се вели дека оваа книга му давалал моќ на тој што ке ја поседува со тоа што се што ке напише ке се отсвари но исто така и ке го опфати голема злоба.Што се знаете за оваа книга и дали верувате дека постои или постоела?(имаше и филм за ова)
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Ephemeris Diaboli или дневникот на ѓаволот се вели дека оваа книга му давалал моќ на тој што ке ја поседува со тоа што се што ке напише ке се отсвари но исто така и ке го опфати голема злоба.Што се знаете за оваа книга и дали верувате дека постои или постоела?(имаше и филм за ова)
интересно ако може некој дел од книгата , или ако дојдеш некако до филмот плиис приватна порака со линкчето .
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
интересно ако може некој дел од книгата , или ако дојдеш некако до филмот плиис приватна порака со линкчето .
Книгата иначе е дневник во кој тој што ја поседува пишува во неа и напишаното се отсварува,а кога дојде до друг напишаното се бриши а за филмот се вика исто како и книгата по торентите ке го најдеш а ако не можиш па јас ке ти го најдам :smir:
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Znam ja go gleav filmot na satelitska se vikase Devil's Diary, mnogu interesen film. Bi trebalo da go ima po torentite pobaraj Devil's Diary na Torrentz:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom