Emo и gothic во илегала

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
pa so ironija demokratski:D...a vo pravo si, deka zabranetoto e najslatko, a i dobra ti e ideata za resavanje na problemot:D:D.
A so e najironicno...ima i takvi so furaat nekoj si stil a ne se cule za muzikata koja "navodno" ja slusaat:D:D. E i treba da se napravi "podstil" POSITIVE EMO, jas sum takfa:D
Веруј ќе има и таков и 100 други емо стилови за некое време...хеви емо, готик емо, пауер емо и сл.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
42
Поени од реакции
0
Ama znaes so mislam? Deka EMO, metal...se stana samo moda. Emoto pocnuva da me nervira, mnogu se napadna i prenatrupani...Ipak ke si se zadrzam na stariot hippie stil i ne sakam positive emo... A oni neka izmislat uste dvaeset emo stilovi i neka se samoubivaat. NE gi branam poveke :nenene:
 

AngieInChains

>Silver Rain Fell
Член од
25 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Gothic nema vrska so emo....i nema vrska deka gothic - lugjeto :D se samoubivaat.... Bozeeeeee c c c
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
Gothic nema vrska so emo....i nema vrska deka gothic - lugjeto :D se samoubivaat.... Bozeeeeee c c c
леле... сеа знам зашто емовците се самоубиваат(у наводници), бидејки видат некои луѓе ко тебе како трескат глупости...
 
M

makedon^

Гостин
Малку е смешно, но ова општество создава емовци и готици (мислам готиците не се негативни) а послем тоа бараат решение за тоа. Наместо да спречат да се создаваат такви негативни појави, тие допуштаат да се создаваат емотивно нестабилни личности како емовците. Готиците се ок, тоа е само стил и нема ништо опасно во тоа. Но емо младината (оние вистинските емо, не само за мода шо се) за жал се неубава појава. Тоа резултира од недостаток на љубов и недостаток од внимание. Со тоа нивно сечење на вени сакаат само да обрнат внимание на светот дека им недостасува љубов. Тие се длабоки негативни психолошки состојби што треба да се решат. А ако забранат ништо фајде, забранетото само ќе стане послатко како и секогаш. Тоа е докажано. Затоа би рекол, подобро нека лечат отколку послем тоа да ги спречат, а резултат сигурно ќе нема, пак ке си има емовци... Треба децата да се воспитат со љубов и внимание за да не осетат празнина и да ја пополнуваат како емо. Тоа е решението:wink:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Јас сум за смртна казна за сите емо и готик недораснати тинејџери/ки. Кој е за? :pos:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Јас сум за смртна казна за сите емо и готик недораснати тинејџери/ки. Кој е за? :pos:
хахахаха, брату :zver: си :pos2:. Јас само за емо сум смртна казна, а за готик не(посебно Грл готик:smir:)
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
хахахахха, значи овие се ну грлс а? абе знајш каква готица :pos:како шо ја видовме знајш каде :D:D. Стварно се секси ама и црни се :pos:


Незнам низ колкав оџак паднале типкиве. :pos:
Само смртна казна за овие, ништо друго. :wink:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259


Незнам низ колкав оџак паднале типкиве. :pos:
Само смртна казна за овие, ништо друго. :wink:
Јас сум за да добие Казна :pos:ама ова е стварно абортус на природата:pos:

а инаку можи вакво:



и вакво:

 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
Јас сум за смртна казна за сите емо и готик недораснати тинејџери/ки. Кој е за? :pos:
а позерите и фејкерите не ги ставаш у таа група???
иначе мене овие двете погоре што ги набројав повеќе ми сметат(нијанса е у питање) од емовци,готици и што ти ја знам..
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
а позерите и фејкерите не ги ставаш у таа група???
иначе мене овие двете погоре што ги набројав повеќе ми сметат(нијанса е у питање) од емовци,готици и што ти ја знам..
нормално дека и тие се сметаат....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom