Elm, PHP и Node програмери

Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
13
Брзо растечка компанија од UK има отворени работни места за senior и junior developers за:
-Elm
-PHP (Laravel)
-JAVA (Node JS)

Можност за работа од дома или во нашата канцеларија во Македонија.
Испратете ја Вашата биографија на jobs@crewnew.com или директно аплицирајте на следниот линк:

APLIKACIJA
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
511
Поени од реакции
989
Брзо растечка во плати или во cheap labor?
Зошто би аплицирале, што нудите различно од другите?
Би сакале да добиеме малку повеќе објаснување за таа брзо растечка, кои сте, што сте, колку ви е предвидениот буџет за работниве позиции?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.893
Поени од реакции
16.124
Најверојатно работат Java frontend, а node backend. new meta GGHF.
Јава е бекенд јазик, не можеш со јава да работиш фронтенд. Фронтенд исклучиво со јаваскрипт се работи. Јава и јаваскрипт не е исто.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
13
Брзо растечка во плати или во cheap labor?
Зошто би аплицирале, што нудите различно од другите?
Би сакале да добиеме малку повеќе објаснување за таа брзо растечка, кои сте, што сте, колку ви е предвидениот буџет за работниве позиции?
Супер развив дискусија, иако постирав од аспект на HR, па така да можам да одговорам,
-супер тимски дух, можност за работа од дома
-компанијата е основана 2009 година, од оваа година со нов концепт кој оди доста добро и веќе одбиена огромна финансиска понуда, бидејќи целта ни е и да се приклучи што повеќе квалитетен кадар од нашиот регион па освен во Скопје, Крагујевац отвориме нови простории за можност да се работи тимски
-ранг на плата од $1 000 до $3000, се разбира зависи од нивото
Автоматски споено мислење:

Јава е бекенд јазик, не можеш со јава да работиш фронтенд. Фронтенд исклучиво со јаваскрипт се работи. Јава и јаваскрипт не е исто.
Моја грешка во воведниот текст (не сум лично програмер), се извинувам ако некој навредив :)

Во моментот акцентот од страна на што ни е потребно е сениор дев
Node JS
Па, кој е спремен освен да коментира би го поканил да аплицира :sneaky:
 
Последно уредено:

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
511
Поени од реакции
989
Уживај - знаеме дека си од HR оти има голема разлика во тие 2 технологии што не би требало да си ја дозволи некој од ИТ.
Инаку, ова е тоа што сакаме да го слушнеме - бројки, бројки и бројки.
Се друго е небитно - брзорастечка, UK, кафе на работа, фрижидер, фитнес попуст, итн.
Уште едно прашање за децава да знаат - сумава од $1.000 до $3.000 e бруто или нето?
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
13
Уживај - знаеме дека си од HR оти има голема разлика во тие 2 технологии што не би требало да си ја дозволи некој од ИТ.
Инаку, ова е тоа што сакаме да го слушнеме - бројки, бројки и бројки.
Се друго е небитно - брзорастечка, UK, кафе на работа, фрижидер, фитнес попуст, итн.
Уште едно прашање за децава да знаат - сумава од $1.000 до $3.000 e бруто или нето?
Ах не со бројки повеќе, раскрстив со банкарски сектор после 11 години :)
Дечкиве за да знаат најдобро тие кои се храбри и веруваат дека можат стојам на располагање, напишаната сума се однесува на бруто и сепак зависи од квалитетот и искуството.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom