E-book reader

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Скејтериште, 11 јануари 2019.

 1. Скејтериште

  Скејтериште Компјутеџија

  Член од:
  29 март 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Дали некој има информација каде можам да најдам Ebook reader во скопје, макар и на половно?
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StarDrom

  StarDrom

  Член од:
  14 ноември 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  203
  Имаш во анхоч
   
 3. Скејтериште

  Скејтериште Компјутеџија

  Член од:
  29 март 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  порано имаа, но беа лош квалитет. Имав земено тогаш прв и единствен E-book и многу ми се допадна концептот на производот, брзо се расипа и многу повеќе време го чекав од сервис него што го користев. А сега колку што гелдам немааат во анхоч сеуште донесено ништо, од каде информацијава дека им во анхоч??
   
 4. StarDrom

  StarDrom

  Член од:
  14 ноември 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  203
 5. Скејтериште

  Скејтериште Компјутеџија

  Член од:
  29 март 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
 6. gade

  gade Augustus

  Член од:
  12 април 2008
  Мислења:
  4.785
  Допаѓања:
  4.972
  Amazon dostavuva vo Makedonija, samo so carinata ke te iskine.
  Pamtam koga go kupiv moeto Kindle vo 2010, carina i lezarina mi naplatija skoro 6000 denari.
  Sega moze da e poinaku, proveri.
   
 7. Скејтериште

  Скејтериште Компјутеџија

  Член од:
  29 март 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  :oeoeoe::oeoeoe:сонциња, малце да не им биле?
   
 8. bobi-sk

  bobi-sk

  Член од:
  18 ноември 2010
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  19
  Imaat Kindle vo Nevada kompjuteri
  http://www.futureshop.mk/electronics-mk/tablet/kindle/

  Baram i jas da kupam nekoj e-reader, ne mora da e kindle (kolku sto citav ogranicen si so formatite na nego pa treba da konveritras...). Ako najdes i nesto drugo nekade da prodavaat pls pisi. Inaku cenata im e +500 mkd od toa sto go prodavale Anhoch.

  Ima i eden na pazar3
  https://www.pazar3.mk/Ad/For-sale/S...zon-Kindle--6--Glare-Free-Touchscreen/2188376
   

Сподели преку: