Dr. Death

Флеш

Господин
Член од
23 март 2009
Мислења
10.457
Поени од реакции
10.767
1677869453114.png

МА НЕ Е DR.HOUSE !!!! :D

Американска крими драма серија базирана врз вистински настани каде што фокусот е паднат врз неврохирургот Christopher Duntsch и неговите дела. Неговите дела го прават крајно неславен заради крајните трајни штети кои ги прави врз своите пациенти врз база на хируршки операциони зафати кои резултираат и со 2 мртви случаеви . Арогантен, злобен лекар ја третира својата Хипократова заклетва на ист начин како што ги третира своите пациенти. Како што ескалира неговиот нарцизам и однесување, неговите колеги хирурзи и еден млад асистент обвинител тргнуваат со намера да го спречат еднаш-засекогаш .

Премиерата ја имаше во 2021 година . Се состои од 8 епизоди. Обновена е и за втора сезона во 2022 .

Серијата создржи неверојатно низа на популарни актери .

  • Joshua Jackson (oд серијата Fringe)
  • Grace Gummer (секси цајканот од Mr.Robot)
  • Christian Slater ( од Mr.Robot ,ма чоеков е институција , нема потреба, многу познат)
  • Alec Baldwin ( од Династијата Балдвин фамилија , нема потреба,многу познат ,само нека издржи, лоши настани доживува сеа )
  • AnnaSophia Robb (неам појма која е :D)
  • Kelsey Grammer ( ма кој не го знае од серијата Frasier и онаа џукела од Џек Расел ) :LOL:

Оверал .... Добра серија е .... Ќе има и втора сезона за млатење и зборење .....
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.908
Приказната од серијата всушност станува популарна по овој фантастичен подкаст.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom