DotA 6.65 - Дискусии околу новата дота!

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
А најновиот пач ќе си го слегнеш од тука!
Тоа е да го инсталираш одново со нова варкрафт инсталација.
А за да апгрејтираш пиши го последниот пач што го имаш, се гледа во долното десно коше:) :helou:
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
А најновиот пач ќе си го слегнеш од тука!
Тоа е да го инсталираш одново со нова варкрафт инсталација.
А за да апгрејтираш пиши го последниот пач што го имаш, се гледа во долното десно коше:) :helou:
Znam kade se gleda koj patch go koristam , blagodaram za linkot ne sum igral dota dolgo vreme pa sega se vrakam :) . Nego da nemas resenie za toa sto mi pise koga ke ja kreiram (This map file is too big , please choose other map ?! Ja download-irav od getdota.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Абе мислам дека новава дота е подобра од поранешните само шо мн е досадно да чекаш 5,7 итн. секунди да се телепортираш. А за мурлокот воопшто не добив впечаток дека е имба херој пошо во секоја партија шо ја играв мурлок јади ќотек, а другиот Kaldr мислам дека беше сметам дека е подобар.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Znam kade se gleda koj patch go koristam , blagodaram za linkot ne sum igral dota dolgo vreme pa sega se vrakam :) . Nego da nemas resenie za toa sto mi pise koga ke ja kreiram (This map file is too big , please choose other map ?! Ja download-irav od getdota.
Апдедирај си ја играта со најновиот пач.Бидејќи со постарите пачови големината на мап фајловите беа лимитирани до 4MB сеа со новите последни два пача е зголемена на 8MB.Така да сними најнов пач за WarCraft 3 и нема да имаш фрки.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
So teleportot ke se odmoris malce, namerno e praen taka so delay :wink: murlok se puni koa ke ja napravis 6-tata, a pri aktiviranje te snemue i mozes da gi mavas 5.5 sek ako sakas, ako nejkes begaj. Imba ne e, tenko e so hp, ali za gnjavenje soliden e. Kaldr e dobar heroj, ima magii koj ti krevaat pritisok, baska ultito kaj sakas go pustas. Najubavo e u 6.65 so ima patice vo hedis, tie sto se od strana, pa nemora da go umoruvas herojot do baza :icon_lol:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Сеа ме мрзи да ги барам риплеите со по 25-2 и 30-2 скор со Murloc..
Херојот е имба ако знаеш да го играш. Да, има 1к хп на 25 лвл, али нема гајле, си фуче...

А овој новивов -.- шта да ти причам, МНОГУ напет херој, НИКАД не снемуваш мана, задњата 20 sec CD? o.0"
У база седиш и убиваш луѓе ебате.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Може некој да ми даде повеќе информации за новиот херој жабата!!!ФАЛА ОДНАПРЕД!!:smir:
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
So prvata magija (Dark Pact) koa ke ja pustis si zimas na tebe 1/2 dmg zavisi od lvl na magijata i na tie okolu tebe, a i mozes da se ubies (jaka fora ne gubis duplo pari :wink:) so 2-rata (Pounce) se ripa preku heroj, so toa sto herojot nemoze da mrda 3.5 sek. 3-tata (Essence Shift) so sekoj udar mu odzimas po 1 od site atributi i 1 od dopolnitelnite so toa sto murlok dobiva + 4 agiliti. Poslednata 6-tata (Shadow Dance) koga se vklucuva mulrok stanuva cad i moze da napagas so nego 5.5 sek a nema da se oktries. I koga ke ja dobies 6-tata pasivno ti ja ubrzuva brzinata na dvizenje i regeneracija koga ke si nadvor od vidnoto pole na neprijatelite. Tova e tova. :icon_bigg
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Фак новите херои се премногу имба...се надевам дека во наредната дота ќе ги избалансираат :smir:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
So prvata magija (Dark Pact) koa ke ja pustis si zimas na tebe 1/2 dmg zavisi od lvl na magijata i na tie okolu tebe, a i mozes da se ubies (jaka fora ne gubis duplo pari :wink:) so 2-rata (Pounce) se ripa preku heroj, so toa sto herojot nemoze da mrda 3.5 sek. 3-tata (Essence Shift) so sekoj udar mu odzimas po 1 od site atributi i 1 od dopolnitelnite so toa sto murlok dobiva + 4 agiliti. Poslednata 6-tata (Shadow Dance) koga se vklucuva mulrok stanuva cad i moze da napagas so nego 5.5 sek a nema da se oktries. I koga ke ja dobies 6-tata pasivno ti ja ubrzuva brzinata na dvizenje i regeneracija koga ke si nadvor od vidnoto pole na neprijatelite. Tova e tova. :icon_bigg
Фала многу!!!:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom