DotA 2 турнир

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Му се наоѓа ли на некој бета клуч? :( Ве молам кој има нека ми прати по ПП
 
П

Паган-др

Гостин
А да не барате клучови на темава, туку да остане само за пријавување за можен турнир?
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Јас сум за турнир, пушти announcement на групата за полесно да се собереме.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.097
Поени од реакции
996
Ти очигледно е си ја играл ни LoL ни Dota 2.
Ако си гневен што сеуште не можеш бета клуч да најдеш, кажи си искрено, не да тропаш глупости.
Новава Дота е далеку најдобриот порт на оригиналот.
Старава е готова, свршена, капут. Графиката е веќе премногу застарена, wc3 енџинот премногу го успорува развојот на Дота и премногу се импровизира заради лимитациите во енџинот.
Валве се одлична компанија и нема да ја заебат новата.
Dota 2 ја имам пробано брат. Си добив beta од playdota.com, сум играл неколку партии и знам што зборам. Значи таму во моментов нема никаква организација, треба да играм со дечиња што не знаат ни што е супорт ни кери, а камо ли па да знаат кој херој треба да фарма и слично. Нема никаква skill поделба, т.е. обично пуб срање. Е сега ако си таков играч, можда и ќе ти се чини интересна, ако мислиш дека со cm треба да му земаш крипчиња на void или кunkka, или пак ако го земаш axe so 3 stout shield-a, се разбира е поинтересна :D
А всушност се она што го наброја како негативност во старата Дота е тоа што му дава посебен шмек, не за џабе wc3 engine-от е користен од милиони луѓе ширум светот :)
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Dota 2 ја имам пробано брат. Си добив beta од playdota.com, сум играл неколку партии и знам што зборам. Значи таму во моментов нема никаква организација, треба да играм со дечиња што не знаат ни што е супорт ни кери, а камо ли па да знаат кој херој треба да фарма и слично. Нема никаква skill поделба, т.е. обично пуб срање. Е сега ако си таков играч, можда и ќе ти се чини интересна, ако мислиш дека со cm треба да му земаш крипчиња на void или кunkka, или пак ако го земаш axe so 3 stout shield-a, се разбира е поинтересна :D
А всушност се она што го наброја како негативност во старата Дота е тоа што му дава посебен шмек, не за џабе wc3 engine-от е користен од милиони луѓе ширум светот :)
Немаат улога тие неколку партии, не знаеш што збориш. Нормално кога си изиграл неколку партии во low skill matchmaking... Играј, качи matchmaking rating па ќе играш со јаки играчи. Има skill поделба, но не ја очекувај од неколку партии. Исто како јас да ја плукам DotA бидејќи има нубови на гарена. Стара графика и енџин што ја спречуваат играта да се развие не се никакви предности/шмек.

Он топик за турнирот : Ќе пробам да составам тим за да учествувам доколку се организира нешто.. До кај стигнавте со организацијата?
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Немаат улога тие неколку партии, не знаеш што збориш. Нормално кога си изиграл неколку партии во low skill matchmaking... Играј, качи matchmaking rating па ќе играш со јаки играчи. Има skill поделба, но не ја очекувај од неколку партии. Исто како јас да ја плукам DotA бидејќи има нубови на гарена. Стара графика и енџин што ја спречуваат играта да се развие не се никакви предности/шмек.

Он топик за турнирот : Ќе пробам да составам тим за да учествувам доколку се организира нешто.. До кај стигнавте со организацијата?
слабо заинтересирани
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Се разбира дека има слабо заинтересирани :)))) Во македонија има 500 луѓе кои играат дота2, и тоа 90% од тие немаат изгледано "pro" игра :)


Иначе, баш спротивно.. на дота2 има повеќе "ретарди" кои не знаат да играат пуб, прават 3lane секоја игра, купуваат вардс на секој дулдаун итн..

И да, играта е 3 пати полесна од дота1, за споредба, оди у сингл плејер со херој - "farmer " на соло лејн доле, и изброј колку крипови ќе убиеш за 7-8 минути, bez queling blade, без никакви итеми. После повтори го истото у дота2, па според ги резултатите... 5 - 10 крипови повеќе ќе имаш убиено на дота2, 100%... have fun testing :)

edit: Еве гледате, на оваа тема повеќе пишат дека би играле, кога би имале клуч :))))

На мене ми требаа 50 игри, да почнам да гледам што се случува у играта,.. на повеќето од вас ќе ви требаат 200 игри најмалку :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom