DotA Скриншот!

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789



Прв пат го играв и мислам дека е доста солиден херој.


ПС. Шорти...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Епа ме нанервираја и ти беше сведок (=
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Еве и мој скриншот од играта (=


Имав пари и за Shiva's Guard да напраем
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
НОВ РЕКОРД:




За 9 мин, видете колку имам kрип статс :P
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Wtf shorty -.- ja ne gi praam tolku ebate -.- mn e EPTEN -.- ama..EPTEN,ja praam 30 za 10 min -.-
Shoznam,aj probaj se na moja strana tolku da napraish,ili ti si epten dzver ili toj kretenot na tvoj lane ne prael deny -.-
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Со Bone сум имал 61 за 10 мин. Иначе имам и replay од играва и го јадевме таа партија :):):):):)

Ако сака некој 1вс1 нека каже зашто најомилен дел од играта ми е играњето 1в1 (=
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Aбе 6.56 искочи денес :pos: многу bug fixex има и Proudmore е ослабнат малце :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Стопосто Shorty бил на страна со SreckoVS или GorazD.
Што очекуваш од такви никови :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Хехехе, ако никовите ви се мерило на квалитетот, тогаш нека ви биде. :P
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Shorty,не оспоруваме ние дали ти си јак или не.

Ние само збориме дека едноставно,во 5v5 pro игра,како прво противниците ќе прават last hit на твои,и на свои крипци.
И секако 2v2 на страна,треба да играш со нубер,за да му ги зимаш сите крипци.

Иначе,скорот е супер и покажува дека доста се замараш со deny,што е дефинитивно добра работа:wink:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Во вистинска про игра (зборам за онаа во која играчите земаат пари што играат) најјакиот Fear Darkness a.k.a Wranger убива по 30 крипци додека неговиот супортер прави deny и harrass на противниците. Во паблик игри мора ние појаките да имаме по 40 крипци во просек во рок од 10 мин. Е сеа зависи од вашето искуство. Јас играм дота 3.5 години а можеби и повеќе :smir: Play hard go pro :P
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Во вистинска про игра (зборам за онаа во која играчите земаат пари што играат) најјакиот Fear Darkness a.k.a Wranger убива по 30 крипци додека неговиот супортер прави deny и harrass на противниците. Во паблик игри мора ние појаките да имаме по 40 крипци во просек во рок од 10 мин. Е сеа зависи од вашето искуство. Јас играм дота 3.5 години а можеби и повеќе :smir: Play hard go pro :P
Супер си ме изненаджаш , јас пример не о;екужаж дека толку си добар само продолјуи така брат.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Во вистинска про игра (зборам за онаа во која играчите земаат пари што играат) најјакиот Fear Darkness a.k.a Wranger убива по 30 крипци додека неговиот супортер прави deny и harrass на противниците. Во паблик игри мора ние појаките да имаме по 40 крипци во просек во рок од 10 мин. Е сеа зависи од вашето искуство. Јас играм дота 3.5 години а можеби и повеќе :smir: Play hard go pro :P
Kako be dota igrash 3.5 god? ffs? Sho zborish,koa igrashe so nas ic vpecatok na dobar igrac ne mi ostai,neznam 1vs1,ama 5vs5 onaka,ne si losh,ama ne si neso ffs.
Tuku "najjakiot Fear Darkness" nema vrska,sekoj so svoja gledna tocka.
Mene mi se naj Imba Loda i yamateh i Light
LightOfHeaven ima 16 godini igra u pro liga za Rush3D i mame ebava,Sekad mu davaat da igra carry heroj i nema greshka.
Loda ti e,neznam,igra sve,od carry,do suporter do sve,i go igra bez greshka,Jes da SK gubat ko kreteni od naab teams u posledno vreme,ali nema vrska,ke se opraat.
Ko sho se dvizi Loda na mapa drugite mozat da sanjaat. Moze partija da ti zeme bez creeps da ubie ebate :) mentalen e :)
A za yamateh neam komentar,amaaa..ic :) naj posakuvan igrac im e na site :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Kako be dota igrash 3.5 god? ffs? Sho zborish,koa igrashe so nas ic vpecatok na dobar igrac ne mi ostai,neznam 1vs1,ama 5vs5 onaka,ne si losh,ama ne si neso ffs.
Tuku "najjakiot Fear Darkness" nema vrska,sekoj so svoja gledna tocka.
Mene mi se naj Imba Loda i yamateh i Light
LightOfHeaven ima 16 godini igra u pro liga za Rush3D i mame ebava,Sekad mu davaat da igra carry heroj i nema greshka.
Loda ti e,neznam,igra sve,od carry,do suporter do sve,i go igra bez greshka,Jes da SK gubat ko kreteni od naab teams u posledno vreme,ali nema vrska,ke se opraat.
Ko sho se dvizi Loda na mapa drugite mozat da sanjaat. Moze partija da ti zeme bez creeps da ubie ebate :) mentalen e :)
A za yamateh neam komentar,amaaa..ic :) naj posakuvan igrac im e na site :)
Тоа е изгледа друже дека главна окупација на Шорти наш не е само ДОТА, има и други поважни работи. Еве и јас играм околу 3 години со пауза од 8-9 месечно времетраење па не би рекол дека сум ПРО, не е важно колку време играш туку дали ќе те биде за тоа.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Kako be dota igrash 3.5 god? ffs? Sho zborish,koa igrashe so nas ic vpecatok na dobar igrac ne mi ostai,neznam 1vs1,ama 5vs5 onaka,ne si losh,ama ne si neso ffs.
Tuku "najjakiot Fear Darkness" nema vrska,sekoj so svoja gledna tocka.
Mene mi se naj Imba Loda i yamateh i Light
LightOfHeaven ima 16 godini igra u pro liga za Rush3D i mame ebava,Sekad mu davaat da igra carry heroj i nema greshka.
Loda ti e,neznam,igra sve,od carry,do suporter do sve,i go igra bez greshka,Jes da SK gubat ko kreteni od naab teams u posledno vreme,ali nema vrska,ke se opraat.
Ko sho se dvizi Loda na mapa drugite mozat da sanjaat. Moze partija da ti zeme bez creeps da ubie ebate :) mentalen e :)
A za yamateh neam komentar,amaaa..ic :) naj posakuvan igrac im e na site :)

Дали воопшто знаеш кој е Fear? Пред колку време играш дота? Колкаво искуство имаш? Кога игравме заедно на 25 мин. Имав Radiance и БоТ и бев прв на крај во overall score. Ти крадеше убиства постојано а јас ништо не реков. Штета го немам replay-от. Малце ме нанервира со твојава изјава демек ни ти не правиш 50 крипс за 10 мин. Па кој кур си ти бе? Не вреди да реплицирам на понатамошни постови. Само ставив скриншот дека сум си скршил рекорд. Толку од мене. Постирајте ваши скриншотови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom