Dopolnitelna rabota-izmama

Член од
14 октомври 2019
Мислења
8
Поени од реакции
7
Zdravo na site, bi sakala da diskutiram za dopolnitelna rabota od doma, a ova sto vi pisuvam i sto ja sozdavam temava e tolku ona sto mi se slucuva denovive. Prebaruvav na internet za dopolnitelna rabota od doma i na Pazar3 vidov oglas za sreduvanje na katalozi i resiv da se javam, no mi kazaa deka se uplaka 1000 denari i nekako ne mi objasnija bas se detalno. Navistina bi sakala da rabotam dopolnitelno no so ova predvremeno plakjanje nekako mi otvori somnez.Mi dade i smetka za da platam no se dvoumam. Imate li nekoe iskustvo so vakvite oglasi??? Pozdrav
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Измама е. Никој работодавач нема да ти побара пари за вакво нешто. Тоа што ти се јавиле не менува ништо, уплати и никад пак нема да чуеш од нив.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Zdravo na site, bi sakala da diskutiram za dopolnitelna rabota od doma, a ova sto vi pisuvam i sto ja sozdavam temava e tolku ona sto mi se slucuva denovive. Prebaruvav na internet za dopolnitelna rabota od doma i na Pazar3 vidov oglas za sreduvanje na katalozi i resiv da se javam, no mi kazaa deka se uplaka 1000 denari i nekako ne mi objasnija bas se detalno. Navistina bi sakala da rabotam dopolnitelno no so ova predvremeno plakjanje nekako mi otvori somnez.Mi dade i smetka za da platam no se dvoumam. Imate li nekoe iskustvo so vakvite oglasi??? Pozdrav
Пиши ја фирмата да видиме која е...штом слободно се рекламира и бара јавно работници.
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
8
Поени од реакции
7
Пиши ја фирмата да видиме која е...штом слободно се рекламира и бара јавно работници.
Mi kazaa samo deka bila stranska firma Organic freh i imale pretstavnistva vo poveke gradovi vo Mkd
Автоматски споено мислење:

Измама е. Никој работодавач нема да ти побара пари за вакво нешто. Тоа што ти се јавиле не менува ништо, уплати и никад пак нема да чуеш од нив.
Da, najverojatno taka i ke ispadne rabotava, gi prasav zosto baraat da se uplati,mi rekoa deka se upalka zaradi sigurnost na rabotodavacite...
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Пфф, да не те лажат. Ќе ти земат само парите. Што дополнителни сакаш да работиш?
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
8
Поени од реакции
7
POZDRAV EDEN TOPOL -komentarov ne ti drzi mesto, iako moze da se svati dvosmisleno no mislam na koj do sto mu doslo... imav po predvid normalna rabota, znam deka razbiras no imas namera da se poseguvas neli?
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
8
Поени од реакции
7
А што не е нормално да бидеш camgirl?
А што не е нормално да бидеш camgirl?
А што не е нормално да бидеш camgirl?
ако знаеш да плетиш можеш од дома да работиш, и не си врзана кога и како, кога тебе ти одговара.
Da, vo pravo si no sekoj ima razlicni gledista na rabotite vo zivotot, i ima razlicni opredelbi neli?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За плетење и не е туку така како што мислите. Седи дома и плети си кога сакаш и парите сами доаѓаат, аха. Ако денес направиш една играчка тоа е никаква заработка. Треба по 5-6 за да се исплати, а тоа е цел ден работа.

Моја роднина заработува од плетење на детски играчки и треба се по шема, а некои шеми и ги купува од интернет и има еден куп порачки.
Со ваква работа повеќе си врзан, имаш порачки секој ден и испраќаш на секој по карго на кој кога му одговара. Трчаш и да најдеш боја каква што бара купувачот.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Da, vo pravo si no sekoj ima razlicni gledista na rabotite vo zivotot, i ima razlicni opredelbi neli?
абе све е тоа ок, ти се изјасна дека би работела што било, јас ти дадов опција што било ( без намера да те омаловажувам ) пошто ти не прецизира што би работела, јас знам особа што работи во слободно време, сега дека тебе ти е понижение да плетиш а не кажа што би работела тоа е друга работа.
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
8
Поени од реакции
7
абе све е тоа ок, ти се изјасна дека би работела што било, јас ти дадов опција што било ( без намера да те омаловажувам ) пошто ти не прецизира што би работела, јас знам особа што работи во слободно време, сега дека тебе ти е понижение да плетиш а не кажа што би работела тоа е друга работа.
Izvini punter no jas izgleda po greska pisav na tvojot post no imav vo predvid da odgovoram na postot na drug clen,ne ne mi e ponizuvanje no rabotata e sto neznam da pletam . Izvini za nedorazbiranjeto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom