Death Knight VS Paladin

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Me interesira vashe mislenje spored moe iskustvo,na primer gubam od DK ne vikam ne samo gubam od nekoi dobro enchantovani so HP preku 20k hp + kako na primer posleden pat izgubiv od human DK so 23k hp a me interesira isto da mi kazhe nekoj shto igra Paladin kako se snaogja protiv DK so tolku HP ili na koj nachin najlesno se turka i isto taka shto e podobro Paladin ili DK. Pozdrav
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
DK e podobro iam 80 i paladin i dk i znam deka dkto e podobro
 
Член од
19 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
Hmm ako kako Paladin gubis od DK treba da porabotis na pvp skilot :P bidejki retri pala e ednistvenoto nesto protiv koe DK so bilo kakov spec nema teoretski sansi da go pobedi ;P
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Hmm ako kako Paladin gubis od DK treba da porabotis na pvp skilot :P bidejki retri pala e ednistvenoto nesto protiv koe DK so bilo kakov spec nema teoretski sansi da go pobedi ;P
Fala i kje se potrudam :) I sakam da znaam dali se podobri Savage setot za arena da go sluzham dodeka gi zemam Deadly setot ili da nosam T7ki na mene?
 

NeutroN-MkD-

HealthlesS^
Член од
28 април 2009
Мислења
257
Поени од реакции
6
iskombiniraj savage + t7 a za pala vs dk (igram dk) pala sigurno pobeduva bidejki moze da si gi cisti deseasovite od DK-to. A dk bez deasease u PVP sucks.
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
ја играм ДК и јадам кутек од пала у пвп :uvo: неам теоретски шанси... но мислам дека фрост ДК со фулл танк геар би тепал пала
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
ја играм ДК и јадам кутек од пала у пвп :uvo: неам теоретски шанси... но мислам дека фрост ДК со фулл танк геар би тепал пала
Da za takov praam muabet,naletuvam posledno vreme na tankeri i teshko mi odi,inaku balansirano e megju retri i tank DK,i dvata se IMBA.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
ne deka e podobar dk, zavisi od igracot i strekata.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..Абе ДК е многу потежок за играње неголи Паладинот.А тоа е зашто ДК е појак.Но гледав пред некој ден на некои форуми,и имаше анкета и водеа паладините.
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
според мене се е до скилот ти ако знаеш да играш паладин добро
и дк ке победиш и се
 
D

DeviL_32`

Гостин
Според мене дед најт е појак од паладинот...Слаба точка на паладините му е фул тенк џиер...Барем според мене :wink:
 
Член од
1 април 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Абе еве ја сум ДК и не сум јадел ќутек од пала никад,ама баш никад,било да е дур сум левелирал или пвп на 80. Али во последно време близ го усраа ДК-от така да пала мислам дека е бољи,но со сигурност тврдам дека правите познавачи на ДК се појаки од пала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom