DayZ - мод на Arma II

Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
све океј, али има некој кој активно ја игра? .. и има желба да напраиме екипа ?
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Има некој шо сеуште ја игра играва?
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Јас послем форматот ја немам.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Ја чекам да излезе stand alone,вака со модови не се замарам.Читав многу луѓе се жалат распад систем е по серверите хакери,читери што ти уште не.Така да ќе почекам да излезе како stand alone плус ќе фура и преку steam :D
 
B

BrunoFresh

Гостин
Чекам јас имам тргнато на страна пари за неа :D
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Еј почнав да играм, пиратски. Кој е за? :) Сеуште сум тотален нуб! :D
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Јас веќе играм

Што к*р е со играва! Не ме стана од столче! Али после толку време, заслужувам едно зомби играње. На кои сервери играш? Има начин да се игра на нормалниве сервери со пиратска верзија, или мора да се купи?
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
2
Moram da kazam deka ArmA II DayZ modot e mnogu jak, stvarno za realizam e top, igrava ja znaev podlgo vreme a kako dete ja igrav Operation Flashpoint sto bese igrata pred ArmA, no moram da kazam deka ArmA II DayZ modot I DayZ Standalone se dosta bagirani, mnogu mrazam koga kje vidam kako zombinja idat preku zidovi, i koga so helikopter sakas kola da stavis na zemja so jaze i samo sto kje ja dopre zemjata, OP kolata ti se frla nakaj helikopterot i otide ti i helikopterot, no toa e koga imas prekrasna igra, mora da ima bagovi. No samo ArmA II mi se svigja povekje nego ArmA II DayZ, a DayZ Standalone ima smao 4-6 puski so me nervira.

Ja ne ja igram nitu ArmA II nitu DayZ modot zoso kompjuterot mi e sranje no go gleam FrankieOnPcIn1080p kako ja igra i mnogu mi se svigja.

Pozdrav od Chernogorsk.

DayZ.jpeg
COME AT ME BRO!!!
 
Член од
20 ноември 2020
Мислења
24
Поени од реакции
15
nekoj seuste da igra DayZ?
Ja igram veke dolgo vreme, neznam makedonskata strana kolku igra ama ima dobieno dosta igraci so se novite updates. Obichno igram na DayzUnderground, se sekjavam pred godina vreme sretnav tamu eden skopjanec... ama nishto povekje :D
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
Ja igram veke dolgo vreme, neznam makedonskata strana kolku igra ama ima dobieno dosta igraci so se novite updates. Obichno igram na DayzUnderground, se sekjavam pred godina vreme sretnav tamu eden skopjanec... ama nishto povekje :D
Jas ja zedov igricava pred dve tri nedeli, i da bidam iskren se navlekov mnogu. Momentalno igram na novata mapa Esseker. Dokolku ima zainteresirani mozeme da napravime tim od nekolku dushi. Slobodno pishete DM za da se dogovorime.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom