Dali e airsoft legalno?

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Kirekire151, 4 мај 2019.

 1. Kirekire151

  Kirekire151

  Член од:
  4 мај 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Сакам да порачам аирсофт пушка , дали ке имам проблеми пакетот е од америка. Некој ми има кажано дека треба да се регистрират играчките на сопствено име?
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: