Crowdfunding (Искуства)

Член од
23 ноември 2011
Мислења
108
Поени од реакции
14
Дали некој учествувал (дал пари) или подигнал кампања.Кој има искуство со crowdfunding нека сподели со нас.Дали некаде Р. Македонија ја има како земја , чии граѓани можат да подигнат кампања?
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
278
Поени од реакции
70
Јас дадов пари во неколку кампањи на Funderbeam. Профитот ми е малку над 0 моментално, сите знаеме каква е годинава 2020 нели. Оваа платформа соработува со МБ, имаше и еден македонец во тимот на хрватски Include.
Ако сакате да дознаете повеќе за Funderbeam, еве: https://mbmonitor.mse.mk/funderbeam-crowdfunding-platform/
Други глобални краудфондинг платформи: https://www.cloudways.com/blog/crowdfunding-platforms/#global
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
108
Поени од реакции
14
Јас дадов пари во неколку кампањи на Funderbeam. Профитот ми е малку над 0 моментално, сите знаеме каква е годинава 2020 нели. Оваа платформа соработува со МБ, имаше и еден македонец во тимот на хрватски Include.
Ако сакате да дознаете повеќе за Funderbeam, еве: https://mbmonitor.mse.mk/funderbeam-crowdfunding-platform/
Други глобални краудфондинг платформи: https://www.cloudways.com/blog/crowdfunding-platforms/#global
Дали има некој како Kickstarter, Indiegogo, GoFundMe каде поединец од Македонија да може да подига кампањи?
 
На врв Bottom