Counterpart

Дискусија во форумот 'Серии' започната од bucio, 7 февруари 2019.

 1. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.624
  Допаѓања:
  7.131
  Две сезони има излезено досега, а серијата е трилел килер. Опасен трилер тајни, шпионажа, лаги и психолошки профили на луѓе кои што се наоѓаат помеѓу два света. Паралелни универзуми создадени после експеримент кој што има тргнато на лошо. Двете агенции од двата паралелни универзуми се создадени за да ја штитат тајната од обичен народ, и нивната прикриена војна меѓу себе, келија во келија пирамида во пирамида е целата приказна создадена да интригира и да држи во нетрпение со секоја наредна епизода. Фанатични и здраворазумни мисли се сретнуваат во ликовите низ цела серија, а како се создадени тие два универзуми се објаснува дури на средина од втора сезона.
   
  На Chronysync и kano им се допаѓа ова.

Сподели преку: