Canonical го укина Shipit

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Од денес повеќе нема да може да се нарача бесплатно цд од Убунту!!!
Сега тоа ќе може да се направи преку локалните официјални Убунту заедници (кои ги нема во Македонија). Така да сега само останува да се симне и да се изрежа или пак во краен случај да се купи цд од нивната продавница.
 
T

Tetro

Гостин
Е арно де. Ќе преживееме пак, не е крај на светот. Ја има да се симне на сајтот секоја нова верзија. :toe:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Од денес повеќе нема да може да се нарача бесплатно цд од Убунту!!!
Сега тоа ќе може да се направи преку локалните официјални Убунту заедници (кои ги нема во Македонија). Така да сега само останува да се симне и да се изрежа или пак во краен случај да се купи цд од нивната продавница.
Не биди сигурен дека нема...
http://b10g.spodeli.org/
http://wiki.spodeli.org/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom