Bundesliga 2021/2022

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.273
Поени од реакции
23.079
Овие две репрезентации се сретнаа во Осло, а домаќинот славеше со 3:0. Капитенот на Гибралтар Рој Чиполин пристапил кон Халанд по крај на меч одигран во март и го побара неговиот дрес за својот син. Наместо дрес доби реакција на која не се надеваше и затоа пред 10 дена играчите на Гибралтар само минуваа покрај ѕвездата.
„Го игнориравме. Во март нашиот капитен Рој Чиполин побарал дрес од него. Му рекол: Мојот син е твој голем фан, можеме ли да ги замени? Реакцијата била изненадувачка. Халанд само го погледнал, се насмеал и заминал. Тој може да купи работи, но не и класа, таа не може да се купи. Имаше шанса на мало дете да му направи големо задоволство, но кажа не. Од таа причина никој од нас не го сакаше неговиот дрес во Осло“-откри играчот на Гибралтар Рис Стајч.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.273
Поени од реакции
23.079
Почнаа да ги даваат на СК каналите, преносите и од Баерн и Дортмунд.
Тоа беше случај изминатиот викенд, а еве и овој викенд ќе си има преноси на СК каналите.
Гројтер Фирт - Баерн ќе ги пренесуваат утревечер на СК ХД, на истиот канал во сабота од 18:30 и Гладбах - Дортмунд.

Се надевам, и понатаму ќе продолжат така.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.991
Поени од реакции
38.567
Почнаа да ги даваат на СК каналите, преносите и од Баерн и Дортмунд.
Тоа беше случај изминатиот викенд, а еве и овој викенд ќе си има преноси на СК каналите.
Гројтер Фирт - Баерн ќе ги пренесуваат утревечер на СК ХД, на истиот канал во сабота од 18:30 и Гладбах - Дортмунд.

Се надевам, и понатаму ќе продолжат така.
Кажи си "им пишав мејл и одма ги средив", не се срами :D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.198
Поени од реакции
31.547
Ќе бројат ли овие до 10 денес, 0-5 е а имаа шанси и за 0-9 комотно ... 38ма минута е (у 29та беше 0-1).
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.192
Поени од реакции
27.828
Леверкузен се срамот за спортот моментално. Куроболие тераат доека Баерн им се шета и им дава голови од секоја акција. Нека ги суспендираат на полувреме.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.760
Поени од реакции
12.362
Добро е ова Бундес, квалитетно, пршти на сите страни. И подобро од Сериа А, секако тоа.

Каква смешна лига. Првопласираниот на гости до 35-та минута против третипласираниот, инаку демек ривал, води 0:5. Ни повеќе, ни помалку.

Но, добро. Стадионите ете полни се, луѓето културни, колбас, пивце, како си комшо, што праиш, итн. Културен народ.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.849
Поени од реакции
12.689
Каква смешна лига. Првопласираниот на гости до 35-та минута против третипласираниот, инаку демек ривал, води 0:5. Ни повеќе, ни помалку.
Пред да почне колово го делеа првото место со по 16 бодови. :unsure:
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
708
Поени од реакции
1.019
Добро е ова Бундес, квалитетно, пршти на сите страни. И подобро од Сериа А, секако тоа.

Каква смешна лига. Првопласираниот на гости до 35-та минута против третипласираниот, инаку демек ривал, води 0:5. Ни повеќе, ни помалку.

Но, добро. Стадионите ете полни се, луѓето културни, колбас, пивце, како си комшо, што праиш, итн. Културен народ.
Другар ја незнам зашто така мерите , кога првопласираниот од Бундес ги има плескано и тие од Премиер со поубедлива гол разлика.
Да не ги спомнувам резултатите на Баерн од ЛШ , ке км се слоши на некои луѓе на форумов.
Баерн у последните 10 години е друга димензија за Бундес екипите , и е најконстантна екипа со Реал у ЛШ.
Ја нз што се трескате кога знаете дека и многу подобри екопи од Леверкузен можат петарди од Баерн да добијат.
Нагелсман има неколку страшни утакмици , ама има и лоши , незнам дали се спрема за 2 дел од сезоната , ама ако продолжи вака , ке има интересна пролет.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.760
Поени од реакции
12.362
Другар ја незнам зашто така мерите , кога првопласираниот од Бундес ги има плескано и тие од Премиер со поубедлива гол разлика.
Да не ги спомнувам резултатите на Баерн од ЛШ , ке км се слоши на некои луѓе на форумов.
Баерн у последните 10 години е друга димензија за Бундес екипите , и е најконстантна екипа со Реал у ЛШ.
Ја нз што се трескате кога знаете дека и многу подобри екопи од Леверкузен можат петарди од Баерн да добијат.
Нагелсман има неколку страшни утакмици , ама има и лоши , незнам дали се спрема за 2 дел од сезоната , ама ако продолжи вака , ке има интересна пролет.

20211017_164044.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom