Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.620
Не е тоа тоа без публика, искрено јас како пријателски натпревар да гледам се осеќам, уште еден доказ дека фудбалот без навивачи е обичен спорт.
Инаку има интересни натпревари бе во Бундес не зафркавајте, има јаки дербиња.
Пре би гледала некој рандом меч од бундес него ли рандом меч од ПЛ, мое мислење, не значи дека тоа е така :)
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.580
Поени од реакции
11.490
Imase i dobri i poslabi partii, nisto poinaku nego drugi pati. Da, cudno e so tisina ama sve e navika.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.393
Поени од реакции
51.986

Патем едни од најубавите дресови на Баерн се таа сезона
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.580
Поени од реакции
11.490

Патем едни од најубавите дресови на Баерн се таа сезона
Pozdravuvam samo vo eden slucaj Baern da osvoi a toa e za da ne osvoi Schalke. Vecna trauma na Schalke:

1589874903324.png

1589874934673.png

1589874953532.png

1589874976401.png

1589874990221.png

:D
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.580
Поени од реакции
11.490
Nübel likes this! Na klupa do 2023ta.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.620
Леверкузен си продолжи таму кај шо застана, си газат :)
Мехенгладбах класика, ќе победат на гости 0:5 наредната дома толку ќе изгубат, не зборам конкретно за овој натпревар ама константност нула имаат.
Инаку добро изгледа ова импровизирањето на трибини со картоните, требало низ цели трибини да стават, уште да можеа и звучни ефекти да монтираат и топ :D
Автоматски споено мислење:

Леле Хинтерегер :ROFLMAO: каков автогол си даде, за одбрана не го бива ама затоа во напад денес два гола :)
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
30.275
Поени од реакции
69.476
Лукас влезе денес место Боатенг, се надевам дека ќе го заобиколат повредите во иднина затоа што е играчиште.

Костиќ може да испадне топ играч во иднина, мислам он добар си е и сега, ама може да легне добро во појак клуб. Пример Интер хехехех, има да ора лево кај Контенаторот.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.580
Поени од реакции
11.490
Iskreno dobro kolo i na sportski plan dobri partii se izigraa i do nekade igracite se prilagodija na novata realnost. Vtornik Dortmund Baern ke bide dosta interesno ali za zal bez pekolen Westfalen.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.175
Поени од реакции
19.488

Како слободен играч е достапен.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.620
Квотата дека Геце ќе заврши во еден од Миланските екипи е 1.02 :icon_lol:
 
На врв Bottom