Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.209
Поени од реакции
19.550
20200421_194247.jpg
Скоро 263 мил.евра потрошиле Дортмунд за овие играчи
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
641
Поени од реакции
825
Бундеслигата продолжува најверојатно на 9ти мај.
А чекај бе, зошто воопшто без публика? Мене ептен ми е тапа без публика, нема никаков жар. Сигурно можи да се пронајди решение, пример капацитетот на стадионот е 50 000, нека се примат 20-25000. Ќе си има потребна дистанца и се ок...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.075
Поени од реакции
1.004
А чекај бе, зошто воопшто без публика? Мене ептен ми е тапа без публика, нема никаков жар. Сигурно можи да се пронајди решение, пример капацитетот на стадионот е 50 000, нека се примат 20-25000. Ќе си има потребна дистанца и се ок...
Да е ова во Mакедонија, двајца (не 20-25 илјади) да дозволиш да присуствуваат на натпревар, се кладам дека ќе се тупнат еден до друг :D
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
641
Поени од реакции
825
Да е ова во Mакедонија, двајца (не 20-25 илјади) да дозволиш да присуствуваат на натпревар, се кладам дека ќе се тупнат еден до друг :D
Настрана балканот. Си има ред во Германија, Англија, сигурен сум дека можи да се изведи нешто вакво.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.448
Поени од реакции
70.384
Настрана балканот. Си има ред во Германија, Англија, сигурен сум дека можи да се изведи нешто вакво.
Да секако, оди на навивачите на Дортмунд што се на таа трибината позади голот и кажи им држете два метра растојание. :ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.108
Поени од реакции
181.083
А чекај бе, зошто воопшто без публика? Мене ептен ми е тапа без публика, нема никаков жар. Сигурно можи да се пронајди решение, пример капацитетот на стадионот е 50 000, нека се примат 20-25000. Ќе си има потребна дистанца и се ок...
Ерм, не знам, може зошто е пандемија?
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.656
Поени од реакции
2.937
Член од
3 февруари 2019
Мислења
641
Поени од реакции
825
Ерм, не знам, може зошто е пандемија?
Намален капацитет со самото то и дистанца, можи да се најди начин. не се толкави индијанци, ќе си има луѓе да регулират... и 2000 души да има на трибини пак подруго ќе биди
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.086
Поени од реакции
6.911
Намален капацитет со самото то и дистанца, можи да се најди начин. не се толкави индијанци, ќе си има луѓе да регулират... и 2000 души да има на трибини пак подруго ќе биди
Има забрана за секакви собири и групи над 2ца, Бундеслигата ќе ја реактивираат да се качи моралот на народот и да не пропаднат клубовите. Задолжителни се маските скоро секаде во Германија сега, откажани се сите концерти до септември, Октоберфест итн итн. Нема шанси за публика.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.075
Поени од реакции
1.004
Ама како ги кажувате навивачиве, ко да се раѓаат на самиот стадион ко на стаза на кантер...
Треба да дојдат пешки или со јавен превоз? Кај ќе пикнеш 1000 души во вагон? 150 души во автобус? 5 души у коли? Пабови, све тоа... Не ги носат како војската на цар самуил еден позади друг у линија... :toe:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.537
Поени од реакции
1.957
Член од
5 март 2018
Мислења
5.867
Поени од реакции
5.176
Де бре, Сити тие пари на двајца штопери ги фукна, Барса на Дембеле и Кутињо итн, Дортмунд барем една цела 11 -ка има за тие пари :)
Плус од горенаведените има неколку добри играчи.
Автоматски споено мислење:

Каква публика бе шо зборате, тие откажаа се и сешто од мали до големи настани, само од Октоберфесот колкава загуба ќе имаат па за публика на стадионите ќе му ја мислат.
Човечки живот е во прашање каков жар какви бакрачи, тоа во другите лиги се плашат и без публика да се доигра сезоната не пак со илјадници на стадион
Бргу заборајвте дека баш тоа беше причина број еден за да се прошири во Италија вирусот, натпреварот Аталанта Валенсија.
Не иди во обзир со публика да се доигра сезоната.
 
Последно уредено:
На врв Bottom