Bulletin board / Memory board

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Не знам во превод како би дошло, табли потсетници - споменари табли? Не знам. Небитно. :icon_mrgr:
Дали имате ваков вид на таблички? За што ги користите? Дали можеби за накит, to do list, мотивациски пораки, споменар или? И доколку немате, дали би направиле? :D

Еве, јас да си одговорам на поставените прашања. :X3: Мојата ја направив пред две/три години. Имаше во Џамбо готови, но некако не ми правеа мерак, беа премногу едноставни и „досадни“. Затоа јас си направив една лична моја табличка. Си купив посебен материјал, со којшто ја обвиткав морската пена и ја заковав за ѕид. Мене ми прави ептен мерак. Бидејќи на некој начин ме отсликува мене. Џиџанка е таква, разиграна. Има некои интересни quotes, слики, карти од театар, кино, некои концерти... што ми будат убави сеќавања. Понекогаш запишувам и датуми на коишто сум имала некои обврски. Си сошив минијатурни „перничиња“ во форма за срце и нив ги закачив. Речиси и да нема празен простор на неа. :love: Иако во последно време не и' обрнувам толку многу внимание, како на почетокот. Треба да jа обновам. Но, доколку се случи тоа, ќе опнам тука една слика.

Еве неколку слики, што ги најдов на интернет. :LOL:
1.JPG 4.jpg 13.jpg 6.jpg 8.JPG 5.jpg 7.jpg 2.jpg 16.jpg 15.jpg 12.jpg 3.jpg 9.jpg 14.jpg 17.jpg 11.jpg 10.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpeg
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
На мојата ваква табла, накитот ми е закачен. Баш практично е, се ми е видливо кога треба да бирам обетки или ланче. Не се мислам и пробувам по 100 саати, шо ми одговара, а шо не. Гледам, зимам и ставам на мене.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.127
Поени од реакции
15.956
Немам, а може ќе направам во иднина и јас.
Обично правам to do list за скоро се, па ќе ми олесни да си гледам повизуелно што ми е на распоред. За тоа би ја користела.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.748
Поени од реакции
24.426
Имам две. На едната ми стојат листови на кои имам напишано битни граматички правила за шведскиот јазик. Веднаш над бирото. Да ги гледам секој ден и да ги научам како стихотворба.

Другата ми стои во кујна. На неа имам закачено слики од дебели голи жени, саде лој и стрии. Сега се мислам да ги заменам тие слики со слики од изгладнети Етиопјанчиња, затоа што првиве не ме плашат доволно.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Еве ја мојата. :X3:
Инаку сите овие фотографии сe сликнати на почетокот на 2012 (се гледа по сијаличките :icon_lol:), затоа изгледа така празничка. Случајно се сликнати и кропнати. Понови фотографии за жал немам, бидејќи летово ја џапосав, си купив нова и уште стои не закачена. :toe:
Порачињава ми се... :facepalm::icon_mrgr:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Еве ја мојата. :X3:
Инаку сите овие фотографии сe сликнати на почетокот на 2012 (се гледа по сијаличките :icon_lol:), затоа изгледа така празничка. Случајно се сликнати и кропнати. Понови фотографии за жал немам, бидејќи летово ја џапосав, си купив нова и уште стои не закачена. :toe:
Порачињава ми се... :facepalm::icon_mrgr:
Од каде ја купи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom