Bolviii nasekade...!!!

Член од
8 ноември 2016
Мислења
12
Поени од реакции
0
Luge strasno... Kukata ni e polna so bolvi. Nemame milencinja no ima nadvor sto ni setaat vo dvorot. Kukata e polna so bolvi a najstrasno e deka imam alergija od bolvite jas i moite dve deca 6 godisno i 2 meseci bebe. Celoto telo ni e crveno. Jas i 6 god pieme lekovi za alergija i celo vreme spieme kako mrtvi. Napravivme dezinfekcija i dezinsekcija no pak se pojavile. Sum slusnala za neopitroid i sakav da ja napravam celata kuka no strav mi e da ne e stetno za zdravjeto. Ve molam pomognete ni so vasi iskustva!! Blagodaram
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Neopetroid alfa zemete se rastvora vo voda i ne e steten za toplokrvni zivotni. I dvorot isprskajte go a po moznost ogradete
 
Член од
8 ноември 2016
Мислења
12
Поени од реакции
0
Neopetroid alfa zemete se rastvora vo voda i ne e steten za toplokrvni zivotni. I dvorot isprskajte go a po moznost ogradete
Dali moze da se spie vo kukata koga ke se isprka. Vo upatstvoto pisuva deka e mnogu stetno.na primer ako sega isperskam vo edna soba posle dali moze da vleguvam vnatre ili odmah da se iscisti? Mnogu loso se custvuvam
 
Член од
8 ноември 2016
Мислења
12
Поени од реакции
0
Bev vo zemjodelska da zemam i ne mi davaat ni neopetroid ni vetacid. Vikaat deka
Se mnogu stetni i moze samo ovlasteni lica sto pravaat dezinfekcija i dezinsekcija da go kupuvaat. :place: Za bolvite ne sum slusnala. Ama bas se strasni:(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Dali moze da se spie vo kukata koga ke se isprka. Vo upatstvoto pisuva deka e mnogu stetno.na primer ako sega isperskam vo edna soba posle dali moze da vleguvam vnatre ili odmah da se iscisti? Mnogu loso se custvuvam
Сестра ми вака направи во една соба на село и освен што мирисаше, ништо не ни бидна. Ако можеш да го поднесеш мирисот, т.е. ако не си свилен де - терај. Штетно е веројатно ако секој ден седиш во таква соба.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Земи чинија со вода и стави малку средство за садови, постави столна ламба на висина од 30 сантими од чинијата така да ја осветлува и грее само чинијата со вода. Болвите ги привлекува топло.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom