BG TV во Македонија

Член од
7 април 2015
Мислења
1.632
Поени од реакции
851
Поздрав до сите Бугари на форумот, имам едно прашање да прашам.
Дали е можно да се земе Виваком сателитна телевизија и да се гледа во МК. Еве на пример јас или некој пријател небитно, со Бугарски документи, лична карта, пасош, да отидеме во салон на Виваком во Благоевград и да склучиме договор, еве на пример овој паќет https://www.vivacom.bg/bg/tv/satelitna-televizija/tv-l за 13лв/мес што е сосема фер цена спрема мене за каналите кое се добиваат. Кои се документи се потребни, секако потребен е само ресивер или КА Модул, чинија имам :) Дали е ова можно, и дали има друг сателитен оператор со слични цени. И секако пожелно е да има и интернет плаќање овозможено да не одиме секој месец до Благоевград да плаќаме сметки :icon_lol::icon_lol::icon_lol:. Кои се официјалните политики спрема Блгарите в чужбина, доколку е потребна БГ адреса за подигање на опремата тоа може да се обезбеди. Ве молам пишувајте само вие кои имате искуство со Виваком или некој друг сателитен оператор.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.005
Поени од реакции
942
јас факам со обична сателитска, без надокнада зошто ти е баш виваком?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.632
Поени од реакции
851
јас факам со обична сателитска, без надокнада зошто ти е баш виваком?
Па виваком има многу канали не сакам обични фритоаир канали туку премиуи канали како Диема, Бтв Актион, Нова Спорт, ХБО Синемакс итн.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.005
Поени од реакции
942
diema sega e kino nova
ja fakam nea, ja fakam i diema 2 sto bese i nova. ama iskreno mi se dovolni zosto nemam poveke vreme za da gledam inaku za tie sto gi baras mesti eden kaj nas mislam 50 evra godisno mi nudese da mi namesti
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.308
Поени од реакции
5.324
Кога веќе спомнавте бугарски канали да пишам дека пред едно неколку годни пред да се појави Тотал тв кај нас имаше една фирма бугарска што мислам имаше претставништво во Македонија под друго име беа тука нешто беше ITM. Не ми текнува како беше името на бугарскиот оператор. Татко ми се нафати да земеме кога се преселивме во нов стан каде сега и живеам. Имаше доста канали oд BTV, БНТ до Discovery, Nat Geo, MTV, Balkanika, HRT 1, CNN, Planeta, Fox life и ред други канали меѓу кој и оние FTA кој ги скенирав секој ден брдо канали да се заборавиш 24 часа вртејќи ги. Немаше HBO но имаше и еден PPV канал на кој секој ден во одредени термини одеше по еден филм. Всичко с'с б'лгарски език на аудио и превод :icon_lol: па така нешто научив од нивниот јазик. Fox life, MTV се со бугарско аудио т.е синхронизирани се сериите и шоуата.

Фирмата пропадна во Македонија а во Бугарија мислам се продаде на друг оператор. Од сето тоа ми остана само ресиверот и антената чинијата надвор украс.

Ако некој имал видено за оваа некогашна фирма и го знае операторот нека пише името јас не се сеќавам во моментов која беше.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Кога веќе спомнавте бугарски канали да пишам дека пред едно неколку годни пред да се појави Тотал тв кај нас имаше една фирма бугарска што мислам имаше претставништво во Македонија под друго име беа тука нешто беше ITM. Не ми текнува како беше името на бугарскиот оператор. Татко ми се нафати да земеме кога се преселивме во нов стан каде сега и живеам. Имаше доста канали oд BTV, БНТ до Discovery, Nat Geo, MTV, Balkanika, HRT 1, CNN, Planeta, Fox life и ред други канали меѓу кој и оние FTA кој ги скенирав секој ден брдо канали да се заборавиш 24 часа вртејќи ги. Немаше HBO но имаше и еден PPV канал на кој секој ден во одредени термини одеше по еден филм. Всичко с'с б'лгарски език на аудио и превод :icon_lol: па така нешто научив од нивниот јазик. Fox life, MTV се со бугарско аудио т.е синхронизирани се сериите и шоуата.

Фирмата пропадна во Македонија а во Бугарија мислам се продаде на друг оператор. Од сето тоа ми остана само ресиверот и антената чинијата надвор украс.

Ако некој имал видено за оваа некогашна фирма и го знае операторот нека пише името јас не се сеќавам во моментов која беше.
Itv partner беше[DOUBLEPOST=1506162598][/DOUBLEPOST]
  1. ITV partner беше
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.308
Поени од реакции
5.324
Itv partner беше[DOUBLEPOST=1506162598][/DOUBLEPOST]
  1. ITV partner беше
Да е тој беше. Штета што кратко траеше тоа во Македонија интересни канали имаше. Паметам PPV каналот со филмови кој за целосно да го гледаш требаше да изнајмиш ама финта ресетирај го ресиверот или извади ја картичката се продолжуваше гледањето без плаќање. Тогаш научив доста зборови на бугарски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom