ATB во Македонија - 14.10.2017 - одложено

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од Tonchie, 4 септември 2017.

 1. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.978
  Допаѓања:
  4.073
  Свежо инфо од Фејсбук :)

  ATB ќе дојде во Македонија на 14ти октомври.
  Како ќе се обајвуваат нови информации ќе го едитирам воведниот пост.
   
  На Јаневски, Ендорфиниус, stipsburg и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Zedd

  Zedd

  Член од:
  5 април 2012
  Мислења:
  6.582
  Допаѓања:
  7.085
  У каква класика, овде треба да има журкање Till I Cum :)
   
 3. Imperatorot

  Imperatorot

  Член од:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  16
  мислев за амазон телевизија е темава ххаха
   
 4. Ендорфиниус

  Ендорфиниус

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  7.244
  Допаѓања:
  5.880
  Да не посраа работа со журкава?! За дваесе дена е букираниот датум, а инфо за карти и слично ни за лек..:cautious:
   
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.978
  Допаѓања:
  4.073
  Дани ги помешал таблите :)
   
 6. Ендорфиниус

  Ендорфиниус

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  7.244
  Допаѓања:
  5.880
  21/04 ли е новиот букнат датум?? - ЈЕР уште им стои јебеното ОДЛОЖЕНО на фб ивентот:facepalm:
   
 7. Sussaro

  Sussaro Southern comfort, southern sun

  Член од:
  27 декември 2005
  Мислења:
  3.992
  Допаѓања:
  6.866
  Едно време овие важеа за посериозни организатори а Сан Продакшн за пацери со милион откажувања, технички проблеми и заебанции. Сега е скроз обратното, Сан Продакшн се супер, овие се превара жива. Исто вака патка пуштија и за Cosmic Gate пред некоја година. ATB заедно со Cosmic Gate и Blank & Jones се тројката на чиишто сетови сакам најмногу да присуствувам, и едни од ретките електронски имиња што не сум ги фатил сеуште, а таквите се бројат во едноцифрени броеви. Мислам дека шансите на 21.04 да биде изведен настанот е скоро исто колку шансите Жерновски да го донесе Ајоки како што вети тогаш кога заврна многу дожд. Маракеш, првата песна на децениски старото це-де што ми свири во кола крстено Clubbing Drive :D.

   

Сподели преку: