Apple - Eпл

Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Apple е Американска мултинационална корпорација со седиште во Купертино, Калифорнија која дизајнира, развива и продава електроника .Нивните најпознати хардверски производи се линијата на компјутери Мак, iPod музички плеер, iPhone смарт телефон и iPad таблет компјутери. Нивниот софтвер ги вклучува оперативните системи OS X и iOS,
Стив Пол Џобс
(роден на 24 февруари 1955 - 5 октомври 2011) бил соосновач и директор на Епл. Помеѓу 1986 и 2006 година, Стив Џобс бил директор на студиото за анимирани филмови, Пиксар. Откако Дизни го купи Пиксар во 2006 година, Стив Џобс е најголемиот акционер, а бил и еден од членовите на акционерскиот одбор на Дизни.
Apple е Најдобрата фирна за мобилни телефони во светот и е статусен симбол , нивните телефони преставуваат прекрасен дизајн и сташен квалитет што ја оправдува цената

Facebook Ne e Oficijano : https://www.facebook.com/apple/
Instagram Oficijano : https://www.instagram.com/apple/
Youtube mozhe da gi najdete pod Apple
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.540
преваранти прва класа
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.133
Поени од реакции
17.995
Со вградени ретки метали од рудниците во Конго,ефтината работна рака во Кина и дупло повисока цена од најблискиот конкурент, а често и послаб квалитет и моќ и капацитет и на хардверот и на софтверот. Не дека другите компании од овој бизнис не го праат ова, ама да се сведе на ниво на кое е - е повеќе од патетично и смешно.

Во време на силиконски опајдари и тетовирани билдери не е ни чудо Џобс да биде прогласен за бог....еден обичен крадач на идеи, генератор на конзумеризам и човек алчен за пари.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
677
Поени од реакции
635
Со вградени ретки метали од рудниците во Конго,ефтината работна рака во Кина и дупло повисока цена од најблискиот конкурент, а често и послаб квалитет и моќ и капацитет и на хардверот и на софтверот. Не дека другите компании од овој бизнис не го праат ова, ама да се сведе на ниво на кое е - е повеќе од патетично и смешно.

Во време на силиконски опајдари и тетовирани билдери не е ни чудо Џобс да биде прогласен за бог....еден обичен крадач на идеи, генератор на конзумеризам и човек алчен за пари.
Земи укради и ти и создај нешто наместо bitter pointless ranting on public forums.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.133
Поени од реакции
17.995
Земи укради и ти и создај нешто наместо bitter pointless ranting on public forums.
Зошто би украл? Познато ти е дека постојат и други принципи, освен „крадење“....шо знам, создавање, инвенција, оригиналност!?
Тоа што за тебе е pointless не значи дека нема луѓе што го разбираат.

Земи ти нешто создај, креирај....ако знаеш и умееш.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.244
Поени од реакции
3.901
Зошто би украл? Познато ти е дека постојат и други принципи, освен „крадење“....шо знам, создавање, инвенција, оригиналност!?
Тоа што за тебе е pointless не значи дека нема луѓе што го разбираат.

Земи ти нешто создај, креирај....ако знаеш и умееш.
The key to originality is hiding your sources. - Albert Einstein

П.С Првиот ајфон беше иновација се после тоа само надградба.
П.С2 Не е битно да бидеш оригинален колку што е битно да си автентичен али секој си има свои стандарди.
П.С3 Јас лично ги хејтам Апл само заради затворениот екосистем.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Член од
1 март 2010
Мислења
6.614
Поени од реакции
11.311
sekako nemash komentar hahah Zasho cela Amerika go sakaka Samsung i site vidoa deka dzabe go hejtate koga Samsung e najdobrata i naj inovativna kompanija za mobilni telefoni vo svetot poslednive 4 godini a S10 kje go prodolzi toa
Za nisto ne gi biva ovie mamsung samsung, kinesko sranje.

Epl si e epl, ne za dzabe site poznati koristat ajfoni.
 
На врв Bottom