Appen?

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.207
Поени од реакции
7.724
Претставуваат една од поголемите глобални фирми за фриленс/работа од дома.
Глеам разни мислења низ интернетов...
Доколку некој е заинтересиран може да погледне тука.
Процесот на квалификација (во мојов случај) беше следниот:
1. Полагање на влезни тестови - мора да ги положите за да ве земат у предвид.
2. Минуваат неколку месеци, имаат потреба за луѓе со вашите лингвистички способности и ве контактираат.
3. Поминувате дополнителен project-specific qualification со дадени инструкции (20 прашања на заокружување).
5. Чекате да почне проектот (ја сум у оваа фаза моментално)

Значи LEGIT се скроз, не станува збор за некоја превара, мислам премногу луѓе имаат работено за нив.
Секако ќе можам да издвојам моментално по 2 саати на ден, иако сум пун со работни обврски.

Ме интересира дали некој има работено за нив и да даде некој совет.
Дали тоа што го тврдат дека просечно може да се шиба по 5/6/7$ на саат е нереално, или може да се дојде до таа бројка.
Секако ќе пробам, сигурно се скроз репетитивни и ботовски тасковите, ама што да не.
Секое мислење е добредојдено.

Незнам дали има веќе тема за ова. Доколку има, бришете и пренасочете ме слободно.
 
Член од
4 јули 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
This page isn’t working
global.appen.com redirected you too many times.

Ne mozam da se logiram... a i ne gledam nikade SIGN IN button na stranata.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.207
Поени од реакции
7.724
This page isn’t working
global.appen.com redirected you too many times.

Ne mozam da se logiram... a i ne gledam nikade SIGN IN button na stranata.


пробај тука.
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.121
Некој инфо да има?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom