ANIME (Генерална дискусија)

Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Fighting evil by moonlight,
wining love by daylight
never running from a real fight,
she is the one named Sailor Moon.

She will never turn her back on a friend
she is always there to defend
the secret powers are so new to her
she is the one named Sailor Moon
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Чудно во цела тема не видов никој да го спомни Death Note или Code Geass , а и двете се меѓу најдобрите 10 на секоја листа.
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Чудно во цела тема не видов никој да го спомни Death Note или Code Geass , а и двете се меѓу најдобрите 10 на секоја листа.
Jas Goran neznam koi se tie sto gi spomnuvas.Interesni se?
Samo znam deka Sailor Moon e na vrvot zasekogas i Pokemon se dvizi megu prvite a i Digimon.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
јас ги изгледав
Shaman King ( season 1 )
Avatar - The last air bender ( сите 3 боокс до кај шо моеше 15 епизода)
DragonBall
DragonBall Z
DragonBall Gt
Dragonball - долгометражните
Bleach - до кај 50 епизода и ми постана глуп.. моделите потсеќаат на хентаи )
ако има втора сезона од SHAMAN KING дајте линкови
Asakura Yoh + Amidamaru = OWNAGE:tv::tv::tv:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Според мене Pokemon,Digimon и сите слични се срам за аниме индустријата.
Еве линк за краток опис на двете:
Death Note
Code Geass

Инаку Santa дали вреди Аватар да се гледа?
А за Bleach на време си прекинал, јас гледав до 100-та епизода и веке многу досадно е...http://forum.kajgana.com/member.php?u=10994
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
брат аватар е закон! :D ! ја сака да су фајр бендер :D
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
1
Go ima nekoj gledano Batman Animeto ? I ako go ima gledano neka pisi dali e dobar ili ne .
 
H

HCL

Гостин
Чудно во цела тема не видов никој да го спомни Death Note или Code Geass , а и двете се меѓу најдобрите 10 на секоја листа.
Death Note ми е напишан во листата што ги имам. Code Geass допрва ја собирам. Ја изгледав Death Note, од 2002 навака е една од најдобрите заедно со Samurai Champloo. Тие листи инаку што си ги гледал се за моментално популарни анимеа кои што се тазе. Најчесто во првите места движат: Naruto, Bleach, Death Note, Code Geass, D.Gray-Man... Но тоа незначи дека се општо најдобрите анимеа што постоеле, туку дека се моментално најпопуларни.

ако има втора сезона од SHAMAN KING дајте линкови
Shaman King незнам како се распоредени по сезони ама ги има вкупно 64 епизоди. Така да ако имаш гледано помалку од 64, тогаш дефинитивно имаш уште за гледање.

Според мене Pokemon,Digimon и сите слични се срам за аниме индустријата.
Не би рекол дека се срам за индустријата, баш напротив, индустриски се многу јаки двете анимеа, уметнички е веке друг поим. Иако за Pokemon би се сложил дека е бајаги монотона, и е чисто комерцијална, сепак е доста успешна. А за Digimon би го рекол истото, само со еден исклучок: првата сезона (54 епизоди). Таа се двои бајаги од сите останати.

Go ima nekoj gledano Batman Animeto ? I ako go ima gledano neka pisi dali e dobar ili ne .
Вчера го симна братучедми. До задутре најкасно ќе го изгледам па ако до тогаш не си го гледал, или некој друг не ти одговорил, ќе ти пишам јас каков е (мое мислење).
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
I na mene mi e poubava Digimon otkolku Pokemon!
Tocno 1 sezona na Digimon e top no mi se dopaga i mislam deka e 3 sezona,onaa so naslov:Digimon frontier dobra e i taa sezona!
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Sailor Moon najmnogu mi se dopaga, iako ne gledam vakvi filmovi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom