Among Us

Член од
4 септември 2010
Мислења
1.503
Поени од реакции
1.438
Among Us е multiplayer игричка со концепт како Secret Hitler и Mafia/Werewolf, излезена e во 2018, но во скоро време стана една од најиграните и најстриманите игри во моментов.
Играта се состои од играчи(макс 10) кои имаат различни задачи(tasks) кои треба да ги прават низ мапата, но помеѓу тие 10 играчи има 1 до 3 “измамници“(или imposters) кои треба да ги убиваат играчите и кога ќе се пријави мртво тело да лажат на voice chat дека тие не го направиле тоа. Зборењето најчесто се одвива преку Discord, каде што веќе има многу сервери направени за Among Us, во најголемиот моментално има околу 150k играчи. Играта е многу забавна, и за играта важи она "the more - the merrier". Не знам како поедноставно да објаснам, најубаво е да погледнете некој стрим.

Инаку играта е достапна на Steam (3.99€), Google Play (Free) и Apple App Store (Free) и воопшто не треба некој beefy компјутер, може да ја играте и на тостер. Може да се игра преку BlueStacks на PC бесплатно, ама најубаво е преку Steam, зошто е најмалку замарање.

Ја отворам оваа тема за да пронајдам други играчи со кои би можеле да играме заедно и да дискутираме околу самата игричка.

Можете да ме додадете на Steam или Discord (Blackkkk#6957) за да играме.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.107
Поени од реакции
2.203
Го гледав вчера батево https://www.twitch.tv/xqcow парче ги прави, обавезно гледајте го навечер стримат во глобала, онаква смиреност и лажење е некст лвл.

Иначе мн е појак филмот оргиналната игра во живо Werewolf или Mafia ние со години кога ке се соберевме ја игравме покрај оган играва навечер 10-12 души и летат времето, стварно е закон.
 

Bridger

fb.com/fitclaw
Член од
21 март 2014
Мислења
396
Поени од реакции
183
Пред два дена ја слегнав, закон, моментално само првата мапа ја знам, најчесто играм со другари + fill
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.503
Поени од реакции
1.438
Го гледав вчера батево https://www.twitch.tv/xqcow парче ги прави, обавезно гледајте го навечер стримат во глобала, онаква смиреност и лажење е некст лвл.

Иначе мн е појак филмот оргиналната игра во живо Werewolf или Mafia ние со години кога ке се соберевме ја игравме покрај оган играва навечер 10-12 души и летат времето, стварно е закон.
Јас го гледам Toast, многу е big brain типот.
 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.407
Поени од реакции
2.913
Ја заиграв интересна е. Ама чат додека направиш муабет многу зорт е. Овоа се игра со екипа.
 
На врв Bottom