Alkoteka

Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Zdravo na site sakam da otvoram nesto kako magacin za alkohol pivo Skopsko Dap vino Tikves zestoko Badel i dr i gazirani sokovi koka kola pepsi istoto sakam da bide i prodavnica. Celta mi e da nabavuvam proizvodi vo pogolemi kolicini za poevtini pari. Sto mislite isplatlivo li e? Dali nekoj znae kolku e prosecna cena na nabavno pivo staklo od 0,5 Dab Skopsko.
Vi blagoram
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Цена точна незнам, али како муштерија иам земано така од таква продавница (магацинче) 4-5 гајби даб стакло од 0.5 и едно шише доаѓаше по околу 34.5 ден. Така да сигурно математиката на тој што ми го продава по таа цена за таа количина му се исплати и тој да заработува, така да и тој го добива од пивара по уште пониска цена од тоа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Zdravo na site sakam da otvoram nesto kako magacin za alkohol pivo Skopsko Dap vino Tikves zestoko Badel i dr i gazirani sokovi koka kola pepsi istoto sakam da bide i prodavnica. Celta mi e da nabavuvam proizvodi vo pogolemi kolicini za poevtini pari. Sto mislite isplatlivo li e? Dali nekoj znae kolku e prosecna cena na nabavno pivo staklo od 0,5 Dab Skopsko.
Vi blagoram
Дали се информираше најпрво кои се услови ти се потребни за ваков тип на бизнис? Дали ти е потребна некоја посебна дозвола или условите се исти како и за колонијалните продавници?
Инаку контактирај ги директно пиварите, секоја пивара ќе ти понури различни услови, прашање е колку голема количина имаш како предикција дека ќе им земаш на неделно/месечно/годишно ниво, од тоа ќе ти варира и цената. Сигурно нема да ти дадат иста цена ако им земаш 30 шишиња месечно и 1000 шишиња месечно.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
22-25 денари беше од Прилепска набавна пред некое време, еве максимум 28 нека е крената сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom