Administrativna Istorija na Opstina Gostivar i Opstina Mavrovo

Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
Убаво е ако е така :)

Пиши ако имаш уште нешто за историјата на Гостивар и се што е поврзано со него.
Некои приказни од минатото кои не им се познати на останатите од Македонија.
Zatoa ja otvoriv temava , blagodaram sto ti se dopadna ideava , ke pisivam uste mn ovde samo da doznaam nekoj info.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.162
Супер идеја е ова, со задоволство би ја следел темава и читал мислењата акп успееш да најдеш нешто.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Ај да придонесам и јас во темава.
Сигурен сум дека Сретен Лазарески беше градоначалник на Маврово само не знам од која до која година ( баш ке прашам).
Иначе Маврово беше посебна општина Ростуше посебна тоа време, затоа беа Македонци градоначалници. Сега се заедно и затоа е македонец муслиман (торбеш)
 
Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
Ај да придонесам и јас во темава.
Сигурен сум дека Сретен Лазарески беше градоначалник на Маврово само не знам од која до која година ( баш ке прашам).
Иначе Маврово беше посебна општина Ростуше посебна тоа време, затоа беа Македонци градоначалници. Сега се заедно и затоа е македонец муслиман (торбеш)
Браво!!! Благодарам!!! Ваква информација ми требаше , види ако најдеш уште некоја информација кажуј брат!

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.162
Ај да придонесам и јас во темава.
Сигурен сум дека Сретен Лазарески беше градоначалник на Маврово само не знам од која до која година ( баш ке прашам).
Иначе Маврово беше посебна општина Ростуше посебна тоа време, затоа беа Македонци градоначалници. Сега се заедно и затоа е македонец муслиман (торбеш)
Која година се спојуваат Маврово и Ростуше?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom