AC/DC

Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Еден од моите најомилени рок бендови. И во iPODot имам околу 100тина песни од АC/DC. Легенди! Долга ми е листата на омилени песни од нив :).
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Готово е! ЕЈсиДиси на 26 мај во Белград. Концертот ке биде одржан во стадионот на Партизан. Дали ке оди некој од вас и дали знаете каде ке може да се купат влезници?
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Готово е! ЕЈсиДиси на 26 мај во Белград. Концертот ке биде одржан во стадионот на Партизан. Дали ке оди некој од вас и дали знаете каде ке може да се купат влезници?


Баш тоа ќе прашав...Значи влезници,како што ако знае некој нека пишува тој спектакл не се пропушта па и пеш ќе одам .Јас имам само број од некое место во Белград каде што ќе се продаваат карти (пошто идат у продажба од 22 Фебруари)
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Баш тоа ќе прашав...Значи влезници,како што ако знае некој нека пишува тој спектакл не се пропушта па и пеш ќе одам .Јас имам само број од некое место во Белград каде што ќе се продаваат карти (пошто идат у продажба од 22 Фебруари)
Влезниците се пуштаат во продажба на 13 февруари.Има ваква тема во ноќен живот.:helou::helou:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Влезниците се пуштаат во продажба на 13 февруари.Има ваква тема во ноќен живот.:helou::helou:
Ахааа...А ќе има некаде во МК продажба на самите или на милост и немилост сме?:helou:
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
78
Поени од реакции
3
black ice многу добар албум браво за стариве уште имаат сила само така
 
В

Вори

Гостин
Дефинитивно една од најдобрите рок групи на сите времиња.Едноставно ги обожавам.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
поз. за оваа тема нема што да казувам за AC\DC се се знае само ќе ве замолам ако некој знае да даде информација за тоа дали има нешто од нашава земја организирано за во белград за карти превоз и слично тоа не смее да се пропушти благодарам однапред
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
поз. за оваа тема нема што да казувам за AC\DC се се знае само ќе ве замолам ако некој знае да даде информација за тоа дали има нешто од нашава земја организирано за во белград за карти превоз и слично тоа не смее да се пропушти благодарам однапред
Има посебна тема во Ноќен Живот:helou::helou:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Неможам да им се изнаслушам

Нешто фаза излеа ми е, нив и Аеросмит ги обожавам во моментов.
 
В

Вори

Гостин
Не знам кој имаше спомнато дека Ангус се знае со нечив татко..
Епа морам и ја да се пофалам дека Брајан Џонсон исто така се знае со татко ми..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom