"AНА" СПРЕМНА ЗА НОВА ОФАНЗИВА, ВЛАСТИТЕ И ОВОЈПАТ "НЕМИ ПОСМАТРАЧИ"

Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Ништо од ова,нема опасност од нови конфликти,да ми е да видам еден млад образован албанец што ке земе пушка во рака...:nenene:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Немам навика да пишувам на вакви теми,ниту со некое особено внимание ги читам,ама што да правам има рани кои сеуште ми стојат.

Тоа што се случи на Китка пред некој ден е повеќе од јасен сигнал и не е случајно.Никој нормален не убива човек заради дрва,а уште помалку го прави на начин на кој што го направил...постојат работи кои се следат во контиунуитет и се јасни како ден,некој зборува некој уши затвора...дали некој ќе остане нем и слеп за истите,ќе видиме...ама подобро да не видиме.
Не е муабетот и финтата да се најде причина за закачка и да се случи нешто што не треба да случи и кога ќе прочитам нешто пубертетлиско од типот *ма ќе видат они,има да ги сотреме*,*е овој пат така лесно нема да се извлечат*,*ма кога ќе отидат волците или не знам кој таму ќе се потсетат на планинска бура* и слично косава на глава ми се крева.Во секој случај ќе има некој кој така фино *патриотски* ни крив ни должен ќе си замине како полицаецот од шумската полиција заради нечиј неслух и слепило сега и нечии садо-мазохистички нарави и луѓе задоени со гнев и желба за некаква си одмазда.Нема да останеме небележани и неповредени,само ќе патат луѓе кои во грст можеш да ги собереш кои навистина ќе го заболи за таткото,синот,сопругот што и да биде,а остатокот ќе говорат за патриотизам,ќе говорат за бзрбетниците кои патуваат за Грција и повторно нема да се занимаат со работи кои навистина бараат големо внимание и ќе си пеат патриотски песни за мачната наша грутка со крв полеана,ќе се искористи во политички цели и префрлања,ќе се бара виновникот кога веќе за многу ќе биде прекасно.Секогаш сме биле лоши во проценки,манипулација каде што треба,сме гледале во туѓиот двор и сме пателе од големини.
Можеби нема да се повтори 2001год.,но ќе се случи доволно за да не снемува еден по еден,да се накотат во средиштето на Македонија,па кон истокот,ќе прават по некој инцидент и ќе си земат полека,но сигурно добар замав и основа за ако не сега,туку понатаму да ги продлабочат своите барања од типот на сф филмот кој ни Тарантино не може така да го среди наречен федерација и слични такви неосновани глупости.Само па и се подзапрашувам со кој образ и од каде ќе добијат поддршка,но ќе се снајдат како и до сега.Како што гледам ни античката крв македонска на Ацета не не прави подобри стратези од нив.А дека ќе си најдат жртвени јагниња,ќе си најдат.Не се прости еманципираните албанчиња да ги стават во борбени редови,тие се за во собрание.Впрочем...во 2001 година оние кои ги изнесуваа со бели знаменца и автобуси дали беа само тие,самите,толку силни и сигурни?!Знаеме,ама ајде ќе си поќутиме!
Дали ќе се пикнеме под чадорчето или ќе останеме да не врне од нас зависи,другите само можат да ни речат *ви рековме!*.Ме заболело,уште ме боли,но не сакам таа болка да биде уште поголема!И не го зборам на памет,а кој како сака нека рече и нека помисли.Нека рече оваа тресе,ова се глупости и слично.Би пишала уште нешто,но веќе ми се згади...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Немам навика да пишувам на вакви теми,ниту со некое особено внимание ги читам,ама што да правам има рани кои сеуште ми стојат.

Тоа што се случи на Китка пред некој ден е повеќе од јасен сигнал и не е случајно.Никој нормален не убива човек заради дрва,а уште помалку го прави на начин на кој што го направил...постојат работи кои се следат во контиунуитет и се јасни како ден,некој зборува некој уши затвора...дали некој ќе остане нем и слеп за истите,ќе видиме...ама подобро да не видиме.
Не е муабетот и финтата да се најде причина за закачка и да се случи нешто што не треба да случи и кога ќе прочитам нешто пубертетлиско од типот *ма ќе видат они,има да ги сотреме*,*е овој пат така лесно нема да се извлечат*,*ма кога ќе отидат волците или не знам кој таму ќе се потсетат на планинска бура* и слично косава на глава ми се крева.Во секој случај ќе има некој кој така фино *патриотски* ни крив ни должен ќе си замине како полицаецот од шумската полиција заради нечиј неслух и слепило сега и нечии садо-мазохистички нарави и луѓе задоени со гнев и желба за некаква си одмазда.Нема да останеме небележани и неповредени,само ќе патат луѓе кои во грст можеш да ги собереш кои навистина ќе го заболи за таткото,синот,сопругот што и да биде,а остатокот ќе говорат за патриотизам,ќе говорат за бзрбетниците кои патуваат за Грција и повторно нема да се занимаат со работи кои навистина бараат големо внимание и ќе си пеат патриотски песни за мачната наша грутка со крв полеана,ќе се искористи во политички цели и префрлања,ќе се бара виновникот кога веќе за многу ќе биде прекасно.Секогаш сме биле лоши во проценки,манипулација каде што треба,сме гледале во туѓиот двор и сме пателе од големини.
Можеби нема да се повтори 2001год.,но ќе се случи доволно за да не снемува еден по еден,да се накотат во средиштето на Македонија,па кон истокот,ќе прават по некој инцидент и ќе си земат полека,но сигурно добар замав и основа за ако не сега,туку понатаму да ги продлабочат своите барања од типот на сф филмот кој ни Тарантино не може така да го среди наречен федерација и слични такви неосновани глупости.Само па и се подзапрашувам со кој образ и од каде ќе добијат поддршка,но ќе се снајдат како и до сега.Како што гледам ни античката крв македонска на Ацета не не прави подобри стратези од нив.А дека ќе си најдат жртвени јагниња,ќе си најдат.Не се прости еманципираните албанчиња да ги стават во борбени редови,тие се за во собрание.Впрочем...во 2001 година оние кои ги изнесуваа со бели знаменца и автобуси дали беа само тие,самите,толку силни и сигурни?!Знаеме,ама ајде ќе си поќутиме!
Дали ќе се пикнеме под чадорчето или ќе останеме да не врне од нас зависи,другите само можат да ни речат *ви рековме!*.Ме заболело,уште ме боли,но не сакам таа болка да биде уште поголема!И не го зборам на памет,а кој како сака нека рече и нека помисли.Нека рече оваа тресе,ова се глупости и слично.Би пишала уште нешто,но веќе ми се згади...
Honey, a da si ostanese dosledna na navikata?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Па така и планирам да ти кажам право,но кога ти тежи и кога добиваш чувство дека живееш во паралелна реалност,па и ќе си пишеш.
Биди ми поздравен!
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Па така и планирам да ти кажам право,но кога ти тежи и кога добиваш чувство дека живееш во паралелна реалност,па и ќе си пишеш.
Биди ми поздравен!
Pa mene vsusnost toa ne mi e jasno, zosto da se cuvstvuvas taka?!!!!

Bidi mi pozdravena i ti! :smir:
 
С

Спенсер

Гостин
ма кога ќе отидат волците или не знам кој таму ќе се потсетат на планинска бура* прекасно.
Впрочем...во 2001 година оние кои ги изнесуваа со бели знаменца и автобуси дали беа само тие,самите,толку силни и сигурни?!Знаеме,ама ајде ќе си поќутиме!
1.ти добро си напиша, тоа не се фантазии на средношколци,само да им се даде дозвола за акција... (иначе Волци и Тигри се специлајни единици на РМ, најспремните во АРМ и МВР)
2.Во 2001, се сомневам дека тие шо ги изнесоа беа албанци...пола од нив беа американци,гарант! и преку црвен крст си внесуваа оружја и разни работи...албанците дури и ги знаеа рутите и плановите за напад...па така фино лепо си наместија неколку заседи (Карпалак;Љуботен;Вејце)... (немој сега да ми пише некој дека сум 15годишен, и у 2001ва сум играл со играчки:vozbud::duel:)
 
M

marsovka

Гостин
Нема да останеме небележани и неповредени,само ќе патат луѓе кои во грст можеш да ги собереш кои навистина ќе го заболи за таткото,синот,сопругот што и да биде,а остатокот ќе говорат за патриотизам,ќе говорат за бзрбетниците кои патуваат за Грција и повторно нема да се занимаат со работи кои навистина бараат големо внимание и ќе си пеат патриотски песни за мачната наша грутка со крв полеана,ќе се искористи во политички цели и префрлања,ќе се бара виновникот кога веќе за многу ќе биде прекасно.Секогаш сме биле лоши во проценки,манипулација каде што треба,сме гледале во туѓиот двор и сме пателе од големини.
душо пре пет минути им зборев
ајде ќе го пишам пак
за отпор ,револуција и слично активности од ваков килибар треба МАЖИ а не деца со тастатура и силна вилица

Јас за да не бидам ептен офтопик па не ме чуди првин не замолија сеа ќе не натераат да мрднеме со економијата и во тој правец
Плус на кој му се останува во инфракструктурна дупка и земја која тоне во заборав?
Ако не сакаме милум силум Плус ова ќе оди во прилог за мењање на името ајмо народе честито
Јас реков нешто пред неколку месеци дека тоа што албанија влезе во нато а нас не ќе не кошта територија ако не влеземе во скоро време
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Љубе не се борел во буквална смисла на зборот. Тој командуваше со македонските полициски сили и се сликаше за медиумите. Секако, ние го цениме тој негов напор во борбата 2001 г. со албанските терористи и исламисти и разни други исламистички и муџахедински паравоени опрганизации.

Овој пат Љубе ќе биде на страна на Бане, а тој е секогаш на шќиптарската страна:toe:

само оти не е со твојот идол!!!!

вториот болд е НАВРЕДА!!!!!!

има членови албанци па си можел да пишеш албанска!!!!!

е сега на темата...паа добро бе кој лаже со вакви информации...да точно е цела македонија е бункер со скриено оружје(аххх едно МГ42 да најдам би го купил од втора светска војна) и тоа не е тајна...

туку ова е чиста лага......

ништо сериозно нема!!!!!!!!

зошто...па секој нов обид за конфликт не пали кај албанците!!!

второ негативно ке се одрази врз косово..
и трето пандорината кутија може ке се отвори...а тоа е.....!!!!!!

па каков наслов СПРЕМНА(значи тоа не е за еден ден!!!!)...абе свесни ли сте која лага е алооооооо:tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А ти беше...... кој?


Симон Визентал?

:tapp:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
A ZA KOJA VLAST TOA PISUVAAT OD TMRO NA SEHTANSKI ?????

pa i on e od vlasta,kako se vikase toa koalicionen partner,i op sehtanski direktor !!!

para busi gde burgija nece,a nekoj mu zastane na prosirenata i nadgradena prerodba na grujo i negovite drugarcinja,oni odma nego go pravat "direktorce i on si lapa,a narodot si trpi.

Љубе не се борел во буквална смисла на зборот. Тој командуваше со македонските полициски сили и се сликаше за медиумите. Секако, ние го цениме тој негов напор во борбата 2001 г. со албанските терористи и исламисти и разни други исламистички и муџахедински паравоени опрганизации.

Овој пат Љубе ќе биде на страна на Бане, а тој е секогаш на шќиптарската страна:toe:
kako be ne ti smeta sto premierot grujo e na stranata na uck na ali ahmeti?
sto makedonec si ,pa plukas po branko i po LJube,barem oni se makedonci
 
R

RAYTHEON23

Гостин
целта е најверојатно да се протне промена на името низ иглените уши на национализмот кој го створи владата...па сега еве спремни биле еве војна ке имало сецесија....абе прикаски.....

а тије од ТМРО па тие се исти ко Терористи....одвеани:pos2:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Плус на кој му се останува во инфракструктурна дупка и земја која тоне во заборав?
На тебе сигурно не ти се останува.
Ако не сакаме милум силум Плус ова ќе оди во прилог за мењање на името ајмо народе честито
Биди малку поконкретна каква врска имаат учките со мењање име.
тоа што албанија влезе во нато а нас не ќе не кошта територија ако не влеземе во скоро време
Албанија и да влезеше и да не влезеше во НАТО учките ќе бараа СЕКАКО да си го остварат нивниот сон.......само што овој пат играат на лоша карта.

ништо сериозно нема!!!!!!!!
Колку 2001 година што немаше "ништо" сериозно.

второ негативно ке се одрази врз косово..
хммм.....како тоа негативно ќе се одрази врз косово?


па каков наслов СПРЕМНА(значи тоа не е за еден ден!!!!)...
Не е за еден ден.....од 2007 година е http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=14780&kategorija=1
 
R

RAYTHEON23

Гостин
На тебе сигурно не ти се останува.

Биди малку поконкретна каква врска имаат учките со мењање име.

Албанија и да влезеше и да не влезеше во НАТО учките ќе бараа СЕКАКО да си го остварат нивниот сон.......само што овој пат играат на лоша карта.


Колку 2001 година што немаше "ништо" сериозно.


хммм.....како тоа негативно ќе се одрази врз косово?



Не е за еден ден.....од 2007 година е http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=14780&kategorija=1

лажат!!!!!

и тоа од 2007ма денеска се може 2 дивизии!!!!
пишува дивизија тоа е минмум 10000 до 20000 војска... ОНА беше 6000 и тоа непрофесионални на кои им уништуваа по 7 снајперски гнезда!!!!

значи ако еве да земам 8000 тоа ке се примети бидејки дивизијата има и поткрепа логистика единици за посебна намена..........тоа е како мини град и НЕ Е МОЖНО да не се забележи...ако имаат mashinengewehr 42 нека кажат!!!! дотогаш не се плаши!

1998 планот на љубчо(и неговите елементи во ДПМНЕ) да ја подели македонија со бугарија глумејки неспособност на АРМ не успеа!!!!!

каква врска има со името...па демек албанците сакаат во ЕУ и НАТО па патриотите ке треба да виткат кичма демек за да немало војна!!


како ке се одрази врз косово...никако како територија туку ке има импликации врз неговата независност(косово треба да биде фактор на МИР И СТАБИЛНОСТ) еххххх:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom