3D Згради и во Скопје

Член од
13 август 2008
Мислења
814
Поени од реакции
100
3D Buildings кој досега може да се гледаа во многу градови во светот, одсега може да се гледаат и во Македонија.
Владата на Македонија, Собранието, Соборниот Храм, Филип 2 Арената и многу други згради може да се гледаат!
Браво за GOOGLE!!!
untitled.jpg
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.149
А и колку што знам јас зградите не ги цртаат луѓе од Google туку обични луѓе како нас, имаше еден софтвер што се презема од Google и после со него се цртаат згради во 3D ( ако се сеќавам добро ). Така да браво за оние ( претпоставувам македонци ) што ги нацртале овие згради, сепак не е лесно.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.779
Поени од реакции
629
Google SketchUp се вика сфотверот за 3Д моделирање
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
220
Google SketchUp се вика сфотверот за 3Д моделирање
А дали некој има искуство со софтверов?Ги симнав,малце го разгледав-и кога вика да означиш некоја зграда за моделирање,вика дека на таа локација нема можност за тоа.
 
На врв Bottom