20 автобуси кон Грција за 8-ми март

  • Креатор на темата Демијан
  • Време на започнување
Д

Демијан

Гостин
И исто како и ова лето,како и многу претходни...Фрчат автобуси накај Грција дали за одмор,викенд,шопинг и сега за осмомартовска прослава.
Плукаат по нив,ги тераат да метат на граница им ги шкртаат автомобилите,камионите,а еве и пак одат во земја каде што не ги признаваат,ги ругаат навредуваат и сл.

Дали тие луѓе имаат грам национално чуство?Дали уште не им е доста од навредите?Или сепак уво не ги боли за тоа што и се случува на Македонија а за тоа главен виновник е токму Грција?

Ќе бидам остар и ќе дадам остра критика за таквите луѓе,тоа се по нашки кажано "безкичнењаци"!
Може некој има спротивно мислење од моето,и во оваа тема сакам да прочитам ваши мислења.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
И исто како и ова лето,како и многу претходни...Фрчат автобуси накај Грција дали за одмор,викенд,шопинг и сега за осмомартовска прослава.
Плукаат по нив,ги тераат да метат на граница им ги шкртаат автомобилите,камионите,а еве и пак одат во земја каде што не ги признаваат,ги ругаат навредуваат и сл.

Дали тие луѓе имаат грам национално чуство?Дали уште не им е доста од навредите?Или сепак уво не ги боли за тоа што и се случува на Македонија а за тоа главен виновник е токму Грција?

Ќе бидам остар и ќе дадам остра критика за таквите луѓе,тоа се по нашки кажано "безкичнењаци"!
Може некој има спротивно мислење од моето,и во оваа тема сакам да прочитам ваши мислења.
Не им се нервирај, тоа се луѓе од Северна Македонија, нашите Македонци си седат дома. :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не им се нервирај, тоа се луѓе од Северна Македонија, нашите Македонци си седат дома. :toe:
Не се тоа луѓе... тоа се предавници. Од нив стално страдала Македонија, и ке страда додека не се најде некој да ги сотре еднаш засекогаш.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Срамота жива жива жива жива жива
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
уво не ги боли за тоа што и се случува на Македонија а за тоа главен виновник е токму Грција?

Ќе бидам остар и ќе дадам остра критика за таквите луѓе,тоа се по нашки кажано "безкичнењаци"!
Ги боли "џорџ" ваквите и за републиката и интересите на републиката....
Одење во гејлада ради "чепатлак"...апсолутно неразбирливо од моја страна....
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Тие луѓе едноставно не чувствуваат припадност кон нација..:toe:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Не се тоа луѓе... тоа се предавници. Од нив стално страдала Македонија, и ке страда додека не се најде некој да ги сотре еднаш засекогаш.
Не се свесни за тоа, парите ги прават слепи.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Ова е напредок бре, само 20. како што кажаа минатата година за 8март поминале околу 100 , како тргнало за некоја година нема ни 1 да иде размислете малку позитивно :vozbud:
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
i sto sakam da si go dobijat,da cistat malu kenefi i ulici i cotek malu da dobijat
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
ај да ги чекаме на враќање и да им конфискуваме се што шопингувале и да го поделиме на сиромашните мајки.
 

Fama

Bombin' thru the speakaz
Член од
10 февруари 2009
Мислења
518
Поени од реакции
19
Срамота.. немам коментар.Како да не се во тек со времето и случувањата.:tapp:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
и за момент да заборавиме дека приватната сопственост е светост во ваков еден хуман систем (продолжение на мојот претходен пост, бидејќи фама ми влета во мислата и ми го наруши континуитетот на мисловниот процес)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
срам да им е и на одмори им одат на гејците:nenene:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Да фатиш и да ги ебаш тие жени што отишле на 8-ми Март во Грција,чавки едни завеани...:pishtoldz
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
По една метла за сите на граница. Ама од нашите цариници, да заметат малце, па после на други заврзлами од браќата гејци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom