1-18-08/Cloverfield

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Супер е, иако може поарно. ја го гледав, не е лош.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Кај мене е на 44 посто i слабо сидери.
До утре ќе биди. :)

Сепак за филмот.
Поделена критиката, едни велат ремек дело. Другите плукаат по филмот, демек било нешто како полоша верзија на Вештерките од Блеир. Ќе видиме, вака не можам да судам. Трејлерот ветува. :vozbud:
Колку што видов вака на нет, главна причина поради која што плукаат по филмот е тоа што е снимано со "обична", аматерска, рачна камера.. демек многу мрдало. Со оглед на тоа што ми се допаѓа The Blairwitch Project (и приказна и начин на снимање), нема да имам проблем со ова :)

И пази да не симнеш некоја од многуте фејк верзии.. единствените вистински рипови за сега се на JawS, Stuffies и Jek. Плус, CAM, и квалитет на видео од 1/5 до 3/5, во зависност од која верзија ја имаш :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Нишо, слабо. Не сум импресиониран.
Интересен старо-ново(Blair witch концепт) ама сепак не е нешто револуционерно и breathtaking како што најавуваа.


А ќе биди погледано од Американските Трансформери. :S
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ќе чекам јас некоја многу подобра копија, R5 или DVDRip, пред да дадам конечна оцена. Филмов = ефекти + чудовиште, а на сегашните копии не се гледа скоро ништо од овие двете.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Еееее,Овер ме разочара...Филм кој си го чекал многу време да го видиш со лоша снимка.Не чини тоа друже.
Јас го чекав Хитмен 2 години а уште не го имам гледано,чекам оргинал ДВД да ми стигне.
Аххх Овер Овер.:)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Немој ни да го гледаш.. Олифант е претерано лош глумец.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ќе чекам јас некоја многу подобра копија, R5 или DVDRip, пред да дадам конечна оцена. Филмов = ефекти + чудовиште, а на сегашните копии не се гледа скоро ништо од овие двете.

Прво го зедов од Jaws, катастрофа.
Потоа Cloverfield[2008]Cam-Rencode-[videoshare.homeip.net].avi

Второто се трпи, аудио сигналот е никаков ама пак, ок е.
Од филмот, нема да бидеш импресиониран. Исто и од чудовиштето. Нешто е налик на Half Life бубачките. Само 4500 пати поголемо. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom