„Правила на игра“

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
За сите на форумов..
Кога станува збор за вашиот партнер дали му дозволувате тој секогаш да кажува што како ќе биде, што ќе правите, каде ќе одите итн..
Вие ги поставувате „правилата на игра“? Или пак двајцата решавате заедно за се?
Прашањето ми беше кој од вас двајца е „шефот“ во врската, ако има потреба од шеф т.е. ако не правите се во согласност со другиот.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Оставам на спонтаноста, а ако не ми се допадне спонтаноста која ме снашла, тогаш и ги ставам до знаење моите шефовски способности.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Prvo kompromis,ako toa ne ide bas ko sto treba ,togas po sloganot: Is it gonna be my way or the highway :pos:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
_ZlObNiCa напиша:
Prvo kompromis,ako toa ne ide bas ko sto treba ,togas po sloganot: Is it gonna be my way or the highway :pos:
Баш така. Треба увак да се има попустливост, ама и свое јас.

ПС Секси аватар.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Претежно компромис, но се дешава некогаш јас како инает да запнам за нешто па ке биде по мое или нема да биде воопшто, нормално се дешава да биде и по негово некогаш но ретки се таквите ситуации. А бидејќи сум научена од дома да биде се по мое како јас сакам на моменти ми е многу тешко да прифатам нешто што не ми одговара, ама се се учи во животот, само среќа моја засега немам проблеми со такви работи сеуште ми успева мојот збор да е последен :pos:
 
Член од
26 август 2005
Мислења
88
Поени од реакции
2
здраво за врската е машкото да има иницијатива, но да не ја инхибира девојката.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
ZisDead напиша:
здраво за врската е машкото да има иницијатива, но да не ја инхибира девојката.
voopste ne se slagam,taka bese vo minatiot vek:)inicijativa ima toj sto e postabilen,sto e relativno vo sekoja situacija,sepak mislam deka treba da i se prepusti na spontanosta i da se doe do nekoj kompromis:):)ako postoi takvo nesto:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас сум доминантен, но, секојпат е познатата:
ќе биде ко шо велиш, а ќе правам ко шо сакам :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Jas se praam na tosho:) Demek aj..ko sho ke rechish ti taka...ama taktichki e sekogash po moe :)
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
yin yang напиша:
Или по мое или никако.
По мое или пак можи и втора опцја пак по мое
мајтап.....се што е претерано не чини па и шевувањето зато треба да се има компромис ама сепак по убо е мое...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Зависи, кога сум долу сакам да се опуштам и да уживам.
Таа нека прави што сака...

Кога сум горе... Го гледате аватарот за zocipro? Епа бетер сум од него! :)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Се зависи од ситуација.Некогаш тераме по мое ,некогаш по негово , некогаш знаеме да се забораиме по еден саат дискутирајќи шо као ќе праиме а некад па знаеме и добро да се испокараме :) Се на се -нема шеф у нашата врска -денес јас сум шеф ,утре он е:) :) Компромис и само компромис :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom