мртов мејкинтош

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
здраво имам еден проблем мојот комјутер(imac g3) нејке да се уклучи кога ке го уклучам в струја прави некој звук како бзззз а кога ке го притиснам копчето за уклучвање го сменува звукот (звукот не го вади од звучници туку се слуша ко ке се доближиш од компјутерот на 10цм)
батеријата на матичната плоча е празна пробана со унимер и на него само нули ми излегуваат

има чаре нечто да се напрај или да го носам скопје во ејпл стор
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Најарно ти е да го носиш во епл стор пошто ретки се таквите компјутери, а уште поретки се луѓето што ги буричкале. Јас сум имал контакт со Mac 3G лап-топ. Ама неможам никако да ти помогнам. А онај оператвиниот систем каде хард-дискот е на десктоп (замена за My computer), интернетот се вика сафари тој е и кај тебе?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
абе ако го однесам во ејпл стор за в музеј ке ми го земат
а оперативниот за тој компјутер е маc os а јас го кладов маc os x 10.3.9(panther) во 10.3.9 e сафари а во старите е интернет експлорер ама то нема врска хардверски е проблемот
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Никогаш не сум бил во контакт со мекинтош, али пошто струка ми е електроника, тоа бзззз кај електронските уреди најчесто иди од трансформаторите.
Сеа не знам каков е тој мекинтошот и како е изведено напојувањето... али мислам дека е во него проблемот...
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Носи го во стор оти не ќе е на арно - јас пред некој ден го сменив мојот од факс ради истите причини. :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom