еМакедонија vs еБугарија !?

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.502
Поени од реакции
9.346
Надоле малце потешко.
Али се у свое време :D :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.979
Поени од реакции
5.416
Мавајте на Пловдив брзо, уште неколку минути има, изедначено е. Ако победат Бугарите во оваа, готово е.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Ајде денес на Видин одиме, со Господ напред!
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.509
Поени од реакции
157
Ко што стои работата најверојатно ќе го освоиме Видин али Турциве го губат Мармара од Грција...
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
32
Освоен е и Видин :)За тие што сеуште се немаат регистрирано нека се зачленат преку следниот линк за да помогнат во бранење на новите територии како и старите :) .
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
462
Освоен е и Видин :)За тие што сеуште се немаат регистрирано нека се зачленат преку следниот линк за да помогнат во бранење на новите територии како и старите :) .
супер што го освоивме Видин, ама можат сеа грдно да не заебат откако турциве ја изгубија Мармара...
ама јбг вчера се боревме против мастер картички...
 

van Postar

поштен ко поштар
Член од
8 јули 2010
Мислења
173
Поени од реакции
16
зошто на карта не го дава дека Видин е наш туку дека е уште под Бугарија?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.116
Поени од реакции
7.516
епа дигнаа востание бугариве и си го вратија Видин, новата битка е за Ruse!!
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.236
Поени од реакции
9.686
Добро е си ја вративме западна :)
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Абе бугариве ќе не тепаат?
 
На врв Bottom