Што се суканиците?

  • Креатор на темата Efi
  • Време на започнување

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Колку е цена да се иссука?
од 50 до 100е зависи до должината на косата.

Има многу хејтери на суканици кои се кељави, неинформирани или немаат срце да направат таква фризура која секако не треба да ти биде како аксесори туку треба да посветуваш секојдневно внимание и љубов.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Едно време многу сакав да си ја направам косата на суканици, но не ми дадоа од дома, немој да си ја уништиш косата, после ке треба кратко да ја ишишаш... :tapp:

јбг, средношколка бев, морав да слушам

сега векје ми помина меракот :smir:
а и нема да ми одговара на стилот на облекување
(се тешам самата) :tapp:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Другар ми од основно што учам сега со него 2 години напиња дека ќе прави суканици и никако да направи, кој знае кај се прават и за колку пари нека пише да му пренесам. Благодарам однапред.
А јас лично никогаш не би направила, не се мој стил.
:pipi: :back:
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
Интересни се!
Почнаа да бидам во мода поради Марица од Млади Бунтовници што ги носеше во втора сезона, како и Том од Токио Хотел.
Ја би направила, само една отпозади. :smir:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
STO SE SUKANICITE - KUL STVAR ILI ZURKA ZA VOSKI?
DALI NEKOIGAS BI NAPRAVILE?:ija:
Ако знаеш како да ги одржуваш и да се грижиш за нив, нема да имаш ниту вошки ниту пак ќе мирисаат лошо. А за тоа што претставуваат, ќе кажам дека како тетоважите и пирсевите, според мене, суканиците се начин на изразување преку косата. Или може да е само стил. во било кој случај, која сака да си направи, треба да внимава и да ги одржува здрави. Знаат од негрижа, после некое време да се распаднат.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Еден другар ме молеше да ми ја прае косава суканици ама не знам како би ми седеле така да одбив :) Иначе закон са, и ги поштуем тие што имаат суканици.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Пред еден месец имав две ти на тимбава ама сакав кратко и немаше смисла да ги оставам неубаво стоеа ...Инаку баш се кул да ја израстам косава( ако ја израстам) сакам цела да ми биде со суканици .
Тешки се за одржување ако имате слаба косичка и осетлива кожа не се баш најдобар избор. Косата секако дека може да се мие ..само шо од миењето се подразлетуваат влакна од суканиците па на две недели треба средување... и тоа е тоа =) баш се штосни :vozbud:
 

Mario Naumoski

Мајмун до смрт
Член од
5 октомври 2009
Мислења
76
Поени од реакции
3
Сакам на коса да си пукнам суканици ама незнам како се прават оти во прилепов сите бербери ги расшетав и неможам да најдам бербер шо прај суканици па дали некој знае да ми каже како се прават и како се одршуваат....благодарам однапред
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Решен сум за суканици ..можда уште мнооогу малку косава да ми потпорасни ...таман ми е за потенки суканици ..само ме мрзи да слезам да прашам кај прават ..во Прилеп ..и отприлика колку е цената ..да си знам ..како и да е ..интересна работа е ..
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
Дечки, да не знае некој каде можам да купам додатоци за суканиците.. како овие на пример: http://0.mk/fb6f3
 
M

Moon Child

Гостин
Многу ми е криво што во средно не си направив. Сега се чувствувам стара за нив. Уствари не стара, туку познавајќи го нашиов менталитет нема ни у кафиќ работа да најдам, камоли на некое посериозно место. Кога ќе ме видат усукана уште од врата ќе ме вратат дома :pos:
Ако некогаш правам (што не верувам) ќе ја направам цела коса. Една или две глупо стојат, како телетабис ќе штрчат.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Многу ми е криво што во средно не си направив. Сега се чувствувам стара за нив. Уствари не стара, туку познавајќи го нашиов менталитет нема ни у кафиќ работа да најдам, камоли на некое посериозно место. Кога ќе ме видат усукана уште од врата ќе ме вратат дома :pos:
Ако некогаш правам (што не верувам) ќе ја направам цела коса. Една или две глупо стојат, како телетабис ќе штрчат.
Чим такви предрасуди имаш за предрасудите, така и ќе има предрасуди. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom