Што се крие во мистериозниот пакет стар 100 години?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Шо испадна од пакетот ? хахаха
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Што ви е толку троловско? Дека немаше ништо друго освен документи? Стварно не ве сфаќам што очекувавте, у, пази ова, плико, да има?
Е ај да почнеме, како прво весници од иднината се појавуваат во еден пакет, после на кралот гаќите спаковани внатре, а за документите ќе разгледаме не знаеме шо има внатре ќе ги дотолкуваат па ќе видиме...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
A што очекуваше? Мајмун? 100 години сигурно нема патлиџани да има. Документи има внатре, не ни прочитаа што се, ќе видиме што ќе има.
Нц, очекував остатоци и докази дека диносауруси уште постоеле тогаш и дека не лажеле дека изумреле пред катаљарда години...:rolleyes:

Тоа е ко јас сега да замотам работи во кутија и да речам еј за 100 години отворете го ова. И сеа после 100 години сите треба возбудливо да очекуваат да се спроведува некоја будалаштина која и текнала на Crazy in Love. Мислам ај...:confused: Ај да беше некоја битна историска особа, па да сфатам, вака ќе си ја сфатам работава ко зафрканција и ќе го третирам сето ова како што и е - зафрканција...

Цела манифестација, балети и панаѓури за некој си човек шо замотал небитни ствари во хартија...
Отвори го, види шо има и готово, а не циркуси сеа да се прават...
Шо рече?

Не видов...
Попушти звучниците нареден пат...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Нц, очекував остатоци и докази дека диносауруси уште постоеле тогаш и дека не лажеле дека изумреле пред катаљарда години...:rolleyes:

Тоа е ко јас сега да замотам работи во кутија и да речам еј за 100 години отворете го ова. И сеа после 100 години сите треба возбудливо да очекуваат да се спроведува некоја будалаштина која и текнала на Crazy in Love. Мислам ај...:confused: Ај да беше некоја битна историска особа, па да сфатам, вака ќе си ја сфатам работава ко зафрканција и ќе го третирам сето ова како што и е - зафрканција...

Цела манифестација, балети и панаѓури за некој си човек шо замотал небитни ствари во хартија...
Отвори го, види шо има и готово, а не циркуси сеа да се прават...

Попушти звучниците нареден пат...
Внатре имаш 10239203982039 писма. Од кај знаеш дека барем 1 од нив не е премногу битно за историјата? И од кај да знаат од 1 поглед на тие писма, дека не се битни? Чудни сте ми вие луѓето, посебно коа не го сфаќате концептот на тролање...
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
И да има нешто контраверзно и необично низ писмата и документите мислите дека ќе ви кажат? Бич плиззззз...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Внатре имаш 10239203982039 писма. Од кај знаеш дека барем 1 од нив не е премногу битно за историјата? И од кај да знаат од 1 поглед на тие писма, дека не се битни? Чудни сте ми вие луѓето, посебно коа не го сфаќате концептот на тролање...
А добро, треба во позадина да пуштам класична музика, да отворам вино и да измедитирам едно 100 пати, да се облечам во балски фустан и да запалам свеќи, да изгасам светло за демек свечено да го гледам сето ова?
Ако не примети, се зезав цело време, се убив од ставање смајлиња, затоа што смешно ми е што се прави панаѓур и циркус од ваква работа.
Нека се соберат историчари, нека го анализираат пакетот и нека објават што нашле, а не тука балети и панаѓури да гледам. Во суштина посмешно ми е целото ова потресување и ќе се зезам колку што ми е мерак.
Како реагираш ко човече ти пред 100 години да си го оставил пакетот во аманет.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Внатре имаш 10239203982039 писма. Од кај знаеш дека барем 1 од нив не е премногу битно за историјата? И од кај да знаат од 1 поглед на тие писма, дека не се битни? Чудни сте ми вие луѓето, посебно коа не го сфаќате концептот на тролање...
Па не е, тоа убавото е земено и скриено, небаре чекале 100 години за да го отворат.
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Абе имало акции од пивари и бродоградилишта, ама тоа чуварот ги заменил уредно со весници :D
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
А добро, треба во позадина да пуштам класична музика, да отворам вино и да измедитирам едно 100 пати, да се облечам во балски фустан и да запалам свеќи, да изгасам светло за демек свечено да го гледам сето ова?
Ако не примети, се зезав цело време, се убив од ставање смајлиња, затоа што смешно ми е што се прави панаѓур и циркус од ваква работа.
Нека се соберат историчари, нека го анализираат пакетот и нека објават што нашле, а не тука балети и панаѓури да гледам. Во суштина посмешно ми е целото ова потресување и ќе се зезам колку што ми е мерак.
Како реагираш ко човече ти пред 100 години да си го оставил пакетот во аманет.
:pos:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
А добро, треба во позадина да пуштам класична музика, да отворам вино и да измедитирам едно 100 пати, да се облечам во балски фустан и да запалам свеќи, да изгасам светло за демек свечено да го гледам сето ова?
Ако не примети, се зезав цело време, се убив од ставање смајлиња, затоа што смешно ми е што се прави панаѓур и циркус од ваква работа.
Нека се соберат историчари, нека го анализираат пакетот и нека објават што нашле, а не тука балети и панаѓури да гледам. Во суштина посмешно ми е целото ова потресување и ќе се зезам колку што ми е мерак.
Како реагираш ко човече ти пред 100 години да си го оставил пакетот во аманет.
Тоа е церемонија што си ја прави градчето. 100 години чекале нешто за што ќе бидат познати во државата па и светот. Кај нас да се роди кокошка со 2 глави, фестивал од 5 дена ќе направиме за ја покажеме. И кој те тераше да гледаш? Ако сакаш, ќе се информираш на поинаков начин. И не реагирам нешто чудно, само не ве сфаќам што очекувавте ти и уште неколку, мислиш Хитлер ќе излезе и со ласери ќе ги убие сите во публика. Документи и тоа е тоа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тоа е церемонија што си ја прави градчето. 100 години чекале нешто за што ќе бидат познати во државата па и светот. Кај нас да се роди кокошка со 2 глави, фестивал од 5 дена ќе направиме за ја покажеме. И кој те тераше да гледаш? Ако сакаш, ќе се информираш на поинаков начин. И не реагирам нешто чудно, само не ве сфаќам што очекувавте ти и уште неколку, мислиш Хитлер ќе излезе и со ласери ќе ги убие сите во публика. Документи и тоа е тоа.
Па тоа јас зборувам. Документи кои ги оставил некој си таму човек, документи кои историчари треба да погледнат и ако има нешто да го објават...
Пакетот си е пакет, ама панаѓуров е смешен и за тоа луѓето тука коментираат и прават шали.
Јас ништо не очекував, ниту пак ми е гајле, затоа што знам дека нема ништо. Го отворив линкот само на 2 минути, кога го видов циркусот, го изгасив и од тука се информирав шо има.
Тоа е муабетот, кај нас кога за глупост ќе се направи панаѓур, ние сме сељаци, ама пошо ова е Норвешка у реду е, само сакаат да се прослават и да бидат познати во државата и светот.
Се расправаме и дискутираме за глупост, ама стварно за глупост.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Тоа е церемонија што си ја прави градчето. 100 години чекале нешто за што ќе бидат познати во државата па и светот. Кај нас да се роди кокошка со 2 глави, фестивал од 5 дена ќе направиме за ја покажеме. И кој те тераше да гледаш? Ако сакаш, ќе се информираш на поинаков начин. И не реагирам нешто чудно, само не ве сфаќам што очекувавте ти и уште неколку, мислиш Хитлер ќе излезе и со ласери ќе ги убие сите во публика. Документи и тоа е тоа.
Не очекувавме ние Хитлер да излези и со ласери, ние како обични гледачи гледавме со сомнеж да не има оставено некој редок примерок на дијамант или платина. Да не има оставено некоја скица за некој призвод кој би ти го „украсил“ животот.
Тоа ласерите според твоја фантазија спаѓаат у starwars.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Нц, очекував остатоци и докази дека диносауруси уште постоеле тогаш и дека не лажеле дека изумреле пред катаљарда години...:rolleyes:

Тоа е ко јас сега да замотам работи во кутија и да речам еј за 100 години отворете го ова. И сеа после 100 години сите треба возбудливо да очекуваат да се спроведува некоја будалаштина која и текнала на Crazy in Love. Мислам ај...:confused: Ај да беше некоја битна историска особа, па да сфатам, вака ќе си ја сфатам работава ко зафрканција и ќе го третирам сето ова како што и е - зафрканција...

Цела манифестација, балети и панаѓури за некој си човек шо замотал небитни ствари во хартија...
Отвори го, види шо има и готово, а не циркуси сеа да се прават...

Попушти звучниците нареден пат...
Как прво која е таа Crazy in Love па да има она кралски шамии и шалови за да може да ги замота?! Шо знаеш ти за тој „некој си“ шо ги ставил тие работи у плико, и дали уствари знаеш дека он ги ставил? И шо прочита од документите там шо ги извадија? Допрва ќе се дознава шо тајни и шо точно има там. Финтата за мене беше да бидам „сведок преку стрим“ на тај чин, оти коо некој е кажал дека ќе биде од корист за идните генерации мош стварно е така. Не сите имат верба у човеците и не сите се искрени.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Па тоа јас зборувам. Документи кои ги оставил некој си таму човек, документи кои историчари треба да погледнат и ако има нешто да го објават...
Пакетот си е пакет, ама панаѓуров е смешен и за тоа луѓето тука коментираат и прават шали.
Јас ништо не очекував, ниту пак ми е гајле, затоа што знам дека нема ништо. Го отворив линкот само на 2 минути, кога го видов циркусот, го изгасив и од тука се информирав шо има.
Тоа е муабетот, кај нас кога за глупост ќе се направи панаѓур, ние сме сељаци, ама пошо ова е Норвешка у реду е, само сакаат да се прослават и да бидат познати во државата и светот.
Се расправаме и дискутираме за глупост, ама стварно за глупост.
Да не глумам модератор на супермодератор, зашто коментираше коа не те интересираше? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom