Што најчесто пиете кога сте излезени?

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.706
Поени од реакции
19.787
Летно време вотка вит шнапс, зима Т’ га за југ :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Пиво, текила.
Неалкохолно - Ладно еспресо, цеден лимон,цеден портокал, нес.
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Кога идам во кафана прво ракија да се изгориш а после пивница се тера,а у диско првото жестоко што ке ми падне на памет(y)
 
Член од
2 март 2012
Мислења
93
Поени од реакции
56
Ако сме повеќе души собрани порачуваме бунар... Иначе си пијам чиста водка или пиво (Скопско или Туборг најчесто)

а вака преку ден искачање.. Макијато Ладно или Леден Чај
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.547
Поени од реакции
703
Ракија стара Жолта за аператив заедно со шопска салата а потоа Шприцер е тука зависи летен или зимски и секако мевце (y)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Макијато, сок и вода :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom