Што кога?

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Добро навистина одма ги бришете луѓето што ви се битни од вашиот живот и поминувате преку тоа што го направиле туку - така без барање на некакво објаснување?

Ај баш ќе видиме. Дојдете до таква ситуација, искрено да сакате некого (тука се поставува и прањањето што е љубов) ... Кога ќе сакате некого вистински тогаш верувајте дека нема да можете така лесно да преминете преку некого. Освен ако во вас не проработе инатот магарешки па ќе патите и ќе паѓате во депресии по типот или типката (мнооогу ретко) и ќе се прашувате како можев да си го дозволам тоа.

...

И јас мислам така.Ако некој не ми е толку битен нормално дека нема да продолжам со него,ама ако стварно ми значи...незнам не ми се случило до сега,ама верувам дека нема така лесно да раскинам,ке размислам прво убаво,дали вреди?!
Во последно време гледам еден куп машки што имаат долги врски,а сепак ја изневеруваат девојката(она нема поима),и имаат убава врска,се сакаат и се тоа.
Па и после долга врска не би ме зачудило којзнае колку да ме изневере партнерот,доколку се случе тоа,сигурно дека нема да биде се исто како порано,барем некое време,ама ако многу го сакам,не верувам дека така лесно би ставила крај.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Чао. Лесно и едноставно. :pipi:
 
B

black angel

Гостин
ne e se taka lesno...a sto e so spomenite ubavite momenti,ljubovta ako ja ima?taka lesno ke ostavite se zad sebe?tesko situacija da ama uste potezok odgovor na taa situacija:smir:
 

my green eyes

born to be wild ;)
Член од
14 јули 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
хммм... па штом тргнал по тој пат постои и опција дека можеби нешто кај мене му недостига... нешто што го имал, а веќе го нема... не би рипала одма со заклучоци и одлуки, ладна глава боље мисли, сепак ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom