Што играте во моментов

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.961
Со слушалки, 3d аудио, сама дома и во темница. Ми е криво што не стримам во такви моменти. :D
Ја Фиар ја играв вчера на зајдисонце и сега ќе ја играм со упалено светло у соба додека моиве не угасат телевизор со турските серии. После тоа страв ми е. :icon_mrgr:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307


@wot памтам еднаш пиша за Witness и слични игри до загатки. Би требало ова да ти се свиѓа. Бесплатна е со ПС+ Екстра.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585


@wot памтам еднаш пиша за Witness и слични игри до загатки. Би требало ова да ти се свиѓа. Бесплатна е со ПС+ Екстра.
Ja vidov ama ne ja zemav predvid poso deluva kako must za VR, ako nekad se izlazam da zemam. :icon_mrgr:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585


@wot памтам еднаш пиша за Witness и слични игри до загатки. Би требало ова да ти се свиѓа. Бесплатна е со ПС+ Екстра.
Najavija i podobra, lani bas ja igrav The Talos Principle, sega najavija dvojka. :love:

Dosta najaveni, duri fucking Alan Wake 2 izgleda useriozneto i dobro. Isto taka i Dragons Dogma 2 ke moze da se igra ako nema souls. Oxenfree 2 isto cekam ke igram. Isto Silksong, dvojkata na Hollow Knight.

No vikendov a i slednte meseci e samo za…:zloo:

IMG_0388.jpeg

Necro valda ili citam meta barbarian…
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
Najavija i podobra, lani bas ja igrav The Talos Principle, sega najavija dvojka. :love:

Dosta najaveni, duri fucking Alan Wake 2 izgleda useriozneto i dobro. Isto taka i Dragons Dogma 2 ke moze da se igra ako nema souls. Oxenfree 2 isto cekam ke igram. Isto Silksong, dvojkata na Hollow Knight.

No vikendov a i slednte meseci e samo za…:zloo:

Прегледај го приврзокот 381173

Necro valda ili citam meta barbarian…
Берсеркер се жали од барбарианот, боље иди си со Некро.
На бета тест го играв ОП. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Берсеркер се жали од барбарианот, боље иди си со Некро.
На бета тест го играв ОП. :D
Necro malce krsi film bidejki kako da igras coop, stalno imas army of death skeletons golems i vo tesni pesteri ili duri so NPC convos se sutkaat okolu tebe i se highlighted poveke od cela okolina

okolu 50ti level sum ama uste vo act II, odmaram 2-3 denovi…

Vikendov go izigrav demoto na Final Fantasy 16… instant must buy za mene i duri ke go preigram so full igra pak. Mnogu glatko iskustvo, mnogu dobro sklopena igra, se nadevam taka ke vozi do kraj pa ke mora da gi zeam prethodnite
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Necro malce krsi film bidejki kako da igras coop, stalno imas army of death skeletons golems i vo tesni pesteri ili duri so NPC convos se sutkaat okolu tebe i se highlighted poveke od cela okolina

okolu 50ti level sum ama uste vo act II, odmaram 2-3 denovi…

Vikendov go izigrav demoto na Final Fantasy 16… instant must buy za mene i duri ke go preigram so full igra pak. Mnogu glatko iskustvo, mnogu dobro sklopena igra, se nadevam taka ke vozi do kraj pa ke mora da gi zeam prethodnite
Lies of P демото пробај го.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
не знам како ви се интересни овие игри у трето лице ваљда му доаѓа каде што маваат некои ласери, мачеви и глумиш као јакооо а појма не знаеш шо се дешава.

Толку игри имам изиграно али у овие никакво задоволство не сум нашол. Асасинс Крид толку шанси и имам дадено но у тие механики ич не ги можам.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
не знам како ви се интересни овие игри у трето лице ваљда му доаѓа каде што маваат некои ласери, мачеви и глумиш као јакооо а појма не знаеш шо се дешава.

Толку игри имам изиграно али у овие никакво задоволство не сум нашол. Асасинс Крид толку шанси и имам дадено но у тие механики ич не ги можам.
Асасинс крид се дупка игра за соулс лајк само кој има живци да ги игра.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.961
не знам како ви се интересни овие игри у трето лице ваљда му доаѓа каде што маваат некои ласери, мачеви и глумиш као јакооо а појма не знаеш шо се дешава.

Толку игри имам изиграно али у овие никакво задоволство не сум нашол. Асасинс Крид толку шанси и имам дадено но у тие механики ич не ги можам.
Чекај сега, тебе не ти се свиѓаат игрите во 3то лице или епско-фантастичните игри ?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Чекај сега, тебе не ти се свиѓаат игрите во 3то лице или епско-фантастичните игри ?
све шо има ласери и мачеви, многу ме нервираат. Иначе трето лице сакам пуцачини кај што треба некои скилс.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
кај што треба некои скилс.
....
Сварно не знам што по ѓаволите мислиш на тоа...
имаш од типот екслопрација ала нов tomb raider, неговата имитација uncharted(главно за конзоли), таа со земјотресите
имаш од типот хорор(нај распострани), resident evil серијата, од 4 па навака(осим 7 и 8 што се во прво лице), dead space серија, evil within серија, the last of us(што има рилис за Пи Си)
имаш од типот шутери на Rebelion ала снајпер елит, со зомби франшизата и strange brigade. Ќе ја надодам и wwz aftermath како 4луѓе кооп ала Left4dead во трето лице(со RE operation racoon city)
имаш од типот gears of war(некои на конзола) и mass effect. Првото ме трие на погрешен начин(grubz), второто ќе го најдеш премногу приказнесто.
имаш и GTA и RDR...што ако знаеш било што за нив е само објаснувачко. Исто така имаат опција за прво лице што никој не го користи 90% од времет(исто и новиве фалаут, ама обратно)
Хитмен , MGS и ghost recon wildlands се стелт....и пукањето е како секундар....
Еднинствено што ми доаѓа на ум...army of two....што е на конзола....и тоа од старите...и тоа не знам колак фактор има скил....
постои причина зошто шутерите се фаворабилно во прво лице. Особено тие со...вештина...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom