Што играте во моментов

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
све шо има ласери и мачеви, многу ме нервираат. Иначе трето лице сакам пуцачини кај што треба некои скилс.
Значи ни епска ни научна фанатазија не сакаш.
Пуцачини у 3то лице ти се Хитмен, ГТА, РДР ...

А иначе за Диабло што си искоментирал не е 3то лице, него е стратегија со еден херој.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
примарно стелт и сендбокс иначе...
Мене дека лесно ме курчат такви стелт,сталкерски игри (зошто како стареам живциве ми се при крај :icon_mrgr: ) ни малце не ми е сендбокс за лабавење.
РТС ми се поише сендбокс додека гледам како се спаммат војничиња од барака или како сељаци чукаат градби со чекан.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Мене дека лесно ме курчат такви стелт,сталкерски игри (зошто како стареам живциве ми се при крај :icon_mrgr: ) ни малце не ми е сендбокс за лабавење.
РТС ми се поише сендбокс додека гледам како се спаммат војничиња од барака или како сељаци чукаат градби со чекан.
Го немам измислено делот за сендбокс. Мислам дека штосот е дека имаш...полу отворена мапа(ала олд скул дум и сл) и имаш повеќе опции и начини да извршиш една цел(во овој случај, незгода, труење, тејкдаун, guns blazing итн).
Тоа што ти го опишуваш е Асасинс крид.Баш што мора да се лепиш на метата и да ја демнеш и со многу ситни параметри да ја извршиш задачата. Затоа барем некои од игрите имаа барем добра наратива.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Lies of P демото пробај го.
Odlicno! Ne go izigrav celo oti veke znaev deka ke se igra koga ke izleze od toa sto poigrav. (y)

Zavrsiv glavnja kampanja na Diablo IV so nekoj 55 lvl. Prefrliv ha Nightmare tier III bidejki iskreno so necro mnogu lesno minam. Curator primer vo poslednata pestera koja mora da ja pomines za da mozes da se prefelis na tier III od II, nisto ne klikav samo gledav moite kripovi mako mavaat i padna bez da drzam kontroler. Taman za 20ti nova sezona a do zimata i uste eden playthrough so druga klasa.

Ja naracav vcera Final Fantasy 16 kako sto si vetiv, uste ne mi e jasno kako e tuka 53 eur fizicka kopija bez delivery a vo gallerija 80+ eur? Smeski.

Edvaj cekam.:zloo:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.683
Поени од реакции
7.269
Ја почнав Зелда претходната БОТВ, 10 часа и ништо не ме повлече. Најверојатно че ја прекинам.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ниедна игра не ме мачела волку...
Вториот бос поминат на 10ти август, два дена пред постов. Третиот уште го немам поминато. Само два пати успеав да стигнам до него. Скоро два месеци еве. Обично би прекинал и не би се замарал, ама нешто не ми дава овде. Морам да ја поминам.
Slicno mi se desi ama oti igrav drugi u meguvreme.
Ixion, Hyperion gi projdov u Mart a duri denes konecno prv pat stignav do underwater i do Ophion i.e end game. Ke go projdev za malku od prva no u prva faza izgubiv mnogu vreme da sfatam sto treba da tepam.

Isto da napomenam deka igrav u kulata mnogu vreme, easy runs od koi se prezasitiv i ne mi se prodolzuvase so prikaznata.

Ama denes run-ot mi bese 4 saati…

Ja naracav vcera Final Fantasy 16 kako sto si vetiv, uste ne mi e jasno kako e tuka 53 eur fizicka kopija bez delivery a vo gallerija 80+ eur? Smeski.

Edvaj cekam.:zloo:
Kako prvo stigna skrsena kako drugo zena mi ja pocna i sega zaedno ja gledame igrata na story mode. Hype wins again.

IMG_0723.jpeg
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Slicno mi se desi ama oti igrav drugi u meguvreme.
Ixion, Hyperion gi projdov u Mart a duri denes konecno prv pat stignav do underwater i do Ophion i.e end game. Ke go projdev za malku od prva no u prva faza izgubiv mnogu vreme da sfatam sto treba da tepam.

Isto da napomenam deka igrav u kulata mnogu vreme, easy runs od koi se prezasitiv i ne mi se prodolzuvase so prikaznata.

Ama denes run-ot mi bese 4 saati…
IMG_0872.png


:ojeaa:

@Донев od vtora, znaes i samiot kolku menuva so koe oruzje si a igrata ima rng moment koj znae da e klucen za eden playthrough.

Odlicna igra, edna od podobrite ps5 ekskluzivi bi se soglasil so tebe koja mora da se pomine. Brz dinamicen gampley koj ne zdosaduva, dungeon crawler na steroidi. Prikaznata mozebi ne e celo vreme vo fokus no e dosta mracna i tazna i dava uste edna tezina.

(y)(y)(y)(y)(y)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Lost in Random, прва игра за која дадов пари, а не пуштив торент. Светот и графиката се ко од филм на Тим Бартон, нарацијата е забавна и интригантна. Ја влечам со месеци, ем обрски, ем ко да нејќам да заврши. Ѕирнете:


 

Kajgana Shop

На врв Bottom