Што е тоа што ве тера наутро да станете од кревет?

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
У последно време, помислата дека кај и да е ќе ја зеам првата плата.
Мајку му, не можам да дочекам да ги осетам тешко заработените пари :D
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Голем број на причини.. Како на пример денес коа улавиот комшија вриштеше низ цела маала.. Друг ден мајка ми ќе напиња да станам, денови за школо, а најчесто од досада..
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
последниве недели братучетка ми, во 12 ќе се нацрта кај мене да ме викне на кафе или пак да дојде на кафе:) а кога нема кредит да ми ѕвони на мобилен, ќе земе да ми чука, :pos: дека над мене живи. денеска зела чука ли чука и ме разбуди, реков што се случува со девојчево, вистина ме уплаши, набрзина станав и се облеков, одам кај неа и ми вика кафе ти ставив:icon_mrgr:. ќе ја убиев. да си легнам денес порано зашто и утре во 12 ќе ме разбуди:pos:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Фактот дека ако не станам додека моите се вратат од на работа, црно ми се пишува :pos:
е исто и ја :cautious: па кога беа големи горештини ги пуштаа некој саат порано и двајцата и ај спиј да те видам.
не дека ќе ме караат или нешто туку галама се прави и слушам од дневна:
- Каде е Дарко? и сестрава вика: Спие..... после можам да им ги замислам фаците. тие биле на работа, се вратиле, ќе ручаат, а ја уште спијам :unsure:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
ме заболува р бет и кичма од цела ноќ лежење и од што боли мора да се стане :coffee:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
е исто и ја :cautious: па кога беа големи горештини ги пуштаа некој саат порано и двајцата и ај спиј да те видам.
не дека ќе ме караат или нешто туку галама се прави и слушам од дневна:
- Каде е Дарко? и сестрава вика: Спие..... после можам да им ги замислам фаците. тие биле на работа, се вратиле, ќе ручаат, а ја уште спијам :unsure:
Трагедијата е што и ние на нивни години така ќе се однесуваме со нашите деца :P
 
B

Borg_Drone

Гостин
У последно време, помислата дека кај и да е ќе ја зеам првата плата.
Мајку му, не можам да дочекам да ги осетам тешко заработените пари :D
А пак кога ќе ја осетиш првата казна на работа, тогаш нема да ти се станува нормално, како по обичај...........Тогаш со трчање ќе стануваш наутро.
Ќе почнеш да месечариш.
Инаку, дефинитивно обврските.Ништо друго, и од една страна не жалам, дома пак ако седам секој ден ќе полудам.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Тренинг. станувам кај 8 ..а кога не сум на тренинг спијам до 13/14/15/16 ч. зависи кога ле легнам :vozbud:
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Треба да доручкувам, да соберам јајца од кај кокошките и да ја изорам нивата.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Дека дечкото ме чека да одам кај него, или тој кај мене. Сеедно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom